Право власності на нерухомість — під захистом
Страхова компанія «Континент», співпрацюючи з банками, розробляє додатковий комплекс страхових продуктів: заставне, майнове й титульне страхування. «Зростання обсягів ринку житлової та комерційної нерухомості, активізація операцій із земельними ділянками, розвиток іпотечного кредитування й інвестиційного будівництва мають не лише позитивні сторони. Дедалі частіші випадки розірвання операцій у зв’язку з порушенням оформлення документів, перегляду умов забудови та навіть прямого шахрайства — все це реалії сьогоднішнього українського ринку нерухомості», — зазначає заступник гендиректора «Континенту» Сергій Парфенюк. Тому особливу увагу компанія приділяє відповідності умов титульного страхування реаліям українського ринку нерухомості та наданню страхувальнику можливості застрахувати типові для України ризики. Об’єктом титульного страхування є право власності на нерухоме майно: житлові та нежилі приміщення, земельні ділянки та інше. Вартість такого поліса, за оцінками андеррайтерів компанії, становитиме від 0,5 до 3% вартості нерухомості залежно від об’єкта страхування, переліку ризиків, терміну дії поліса тощо.
Завод працюватиме на місцевій сировині
Виробник сухих будівельних сумішей (СБС) — компанія «Фомальгаут-Полімін» (торгова марка POLIMIN) — інвестувала в будівництво заводу СБС у місті Красний Лиман (Донецька обл.) EUR2,5 млн. Як повідомив генеральний директор групи компаній «Фомальгаут» Сергій Єршов, завод, введений в експлуатацію 15 травня, став третім заводом «Фомальгаут-Полімін» в Україні (ще два розташовані в Києві). Потужність нового заводу — 50 тис. тонн СБС на рік. Він спеціалізуватиметься на виробництві цементно-піщаних сумішей і водно-дисперсійних ґрунтовок. Надалі планується відкриття виробництва сумішей на основі гіпсу, для якого буде використана місцева сировина. С. Єршов також повідомив, що в планах компанії — «купівля гіпсових активів». За його словами, очікуваний термін окупності нового заводу становить п’ять років. Нове підприємство, яке використовуватиме місцеву сировинну базу, дозволить «Фомальгаут-Полімін» забезпечити стабільну присутність і збільшення частки на ринку Східного регіону України та вийти на ринок Росії, на який до кінця 2006 року планується поставити не менше п’яти тисяч тонн СБС.
У Києві пройде авіакосмічний салон
На аеродромі «Київ-Антонов» (смт Гостомель) 8—12 червня відбудеться 5-й Міжнародний авіаційно-космічний салон «Авіасвіт ХХI», присвячений 100-річчю від дня народженнявідомого авіаконструктора Олега Антонова. Організаторами салону є Мінпромполітики, Міноборони, Мінтрансзв’язку, Національне космічне агентство України, Державіаслужба, Київська міськдержадміністрація, Київська облдержадміністрація, «Укрспецекспорт», державна літакобудівна корпорація «Національне об’єднання «Антонов», асоціація «Укравіапром». Розпорядником експозиції салону стала держкорпорація «Вектор». У роботі салону візьмуть участь понад 200 компаній із 18 країн світу. Серед зарубіжних учасників — представники Росії (майже 20 підприємств), США, Польщі, Швеції, Франції, Казахстану, Грузії, Угорщини, Канади. Уперше в роботі «Авіасвіт-ХХI» візьмуть участь Азербайджан і Велика Британія. Від України заявлено близько 100 підприємств, проектних і наукових установ авіаційно-космічної галузі.
Перспективний сегмент ринку
Ринок плазмових пристроїв є одним із найперспективніших сегментів ринку ІКТ із погляду потенціалу зростання. Такий один із висновків дослідження, проведеного фахівцями AVentures Group. Так, у 2005 році обсяг роздрібного продажу плазмових пристроїв становив 11,7 тис. одиниць, досягши в грошовому обчисленні $30 млн. При цьому в холдингу зазначають, що попри понад 70-відсоткове кількісне зростання протягом минулого року (обсяг ринку в 2004 становив 6,7 тис. одиниць), у грошовому обчисленні ринок виріс небагато — всього на $3 млн. Як вважає керівник Департаменту маркетингових досліджень холдингу AVentures Group Сергій Дорофеєв, насамперед це пояснюється різким — практично на 40% — зниженням середньої вартості пристроїв, що продаються, — із $4000 до $2500. За прогнозами холдингу, в 2006 році обсяг ринку становитиме вже 32 тис. пристроїв ($61 млн.), а зниження середньої вартості хоч і дещо сповільниться, однак усе одно залишиться досить суттєвим — приблизно 25%.