Гіпермаркети наступають
Результати розвитку в Україні торгових об’єктів формату «гіпермаркет» можуть позначитися на ринку роздрібної торгівлі через два-три роки. Таку думку агентству Інтерфакс-Україна висловив директор міжнародної риелторської компанії ASTERA Андрій Плюгін. Серед позитивних моментів експерт назвав поповнення місцевих бюджетів за рахунок податкових надходжень зарубіжних «мережевиків», створення нових робочих місць, покращання інфраструктури, нарощування оборотів виробників й економічні вигоди покупців від конкурентних цін. Водночас А. Плюгін відзначив і негативні наслідки. «Дрібні магазини розоряються, місцеві торгові мережі втрачають рентабельність. Вітчизняні роздрібні оператори ще мають два-три роки, щоб зустріти гіпермаркети в усеозброєнні», — сказав він. За оцінкою А. Плюгіна, в Україні та Росії діючі гіпермаркети представляють здебільшого продовольчу продукцію.
Активність датського бізнесу
Українсько-датське підприємство «Амбієнте Ферніче Україна», що випускає м’які меблі, почало працювати в с. Колоденці (Кам’янсько-Бузький район Львівської обл.). «Амбієнте Ферніче Україна», заснована датською «Амбієнте Ферніче А/С», є підприємством зі стовідсотковими іноземними інвестиціями. Вартість інвестиційного проекту зі створення виробництва — EUR1 млн. На підприємстві планується створити 500 робочих місць, зараз уже зайняті 70 працівників. У Львівській облдержадміністрації зазначили, що «Амбієнте Ферніче Україна» співпрацює з транснаціональною корпорацією ІКЕА, яка є основним клієнтом підприємства із закупівлі готової продукції. Данія входить до першої п’ятірки найактивніших ділових партнерів Львівщини, поступаючись лише найближчим сусідам — Польщі, Німеччині й Угорщині. В області створені 33 підприємства з участю датського капіталу, залучені $36,2 млн. інвестицій.
Інвестиція в сервіс
Міжнародна фінансова корпорація (IFC) надасть українській компанії «Біокон» кредит у розмірі $3,5 млн. Згідно з повідомленням корпорації, переданим агентству Інтерфакс-Україна, підписання відповідної кредитної угоди планується 15 травня. «Це перша інвестиція IFC у розвиток сервісної компанії в Україні, що є провідним постачальником митних і логістичних послуг фармацевтичним галузям в Україні та країнах СНД», — йдеться в повідомленні. Україна — постійний акціонер і член IFC із 1993 року. На початок 2006 року IFC взяла участь у 23-х інвестиційних проектах в Україні, а сума її інвестицій становила $480 млн.
«Компромісний» фінплан
Уряд затвердив фінансовий план Державної адміністрації залізничного транспорту «Укрзалізниця» з доходами 22,7 млрд. грн., видатками — 21,4 млрд. грн. і фінансовим результатом до оподаткування 1,9 млрд. грн. Фінплан базується на збереженні тарифів на вантажні перевезення та підвищенні на 50% тарифів на дальні пасажирські перевезення. Як наголосив міністр транспорту та зв’язку Віктор Бондар, фінплан є «надзвичайно компромісним варіантом», що задовольняє цілі наповнення бюджету й оновлення основних фондів «Укрзалізниці». Згідно із затвердженим документом, план закупівель вантажних вагонів знижений із раніше запланованих п’яти тисяч до майже трьох тисяч одиниць, пасажирських вагонів — із 161 до 100 одиниць, електровозів — із 25 до 17 одиниць. Як уточнив В. Бондар, усього на капвкладення планується спрямувати 4,2 млрд. грн. Крім того, В. Бондар наголосив, що тарифи на вантажні перевезення не будуть підвищені, а на окремі категорії товарів, зокрема транзит нафти, вугілля та руди, вони можуть бути навіть знижені.
Усі футбольні шляхи ведуть до Гамбурга
Авіакомпанія «АероСвіт» — Українські авіалінії» почала доставку пасажирів із Києва через Гамбург практично в усі населені пункти на території Німеччини. Починаючи з 6 травня, українська компанія забезпечує комплексні перевезення власним авіарейсом і поїздами німецької залізниці Deutsche Bahn. Пасажири, які прибули до Гамбурга рейсом «АероСвіту», можуть скористатися програмою Fly&Rail і відправитися швидкісним поїздом у кінцевий пункт своєї подорожі в Німеччині. Для перевезень у зворотному напрямі призначена програма Rail&Fly. У цьому випадку маршрут містить подорож залізницею до Гамбурга, а потім — літаком через Київ у будь-якому з напрямів польотів української авіакомпанії. При цьому «АероСвіт» бере на себе витрати з доставки пасажирів на дільницях німецької залізниці в обидва боки. В авіакомпанії прогнозують сплеск попиту на нову послугу в період проведення чемпіонату світу з футболу в Німеччині (9 червня — 9 липня). Програма комплексних перевезень, введена «АероСвітом», допоможе українським шанувальникам футболу відвідати будь-яке з 12-ти німецьких міст, у яких відбудуться матчі світової першості. П’ять поєдинків відбудуться в Гамбурзі, в тому числі Україна — Саудівська Аравія.