Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

11 травня, 2006 - 00:00

Купівля регіонального оператора

Український оператор зв’язку ТОВ «Голден Телеком», що входить до складу американського холдингу Golden Telecom, у квітні придбав 100% акцій альтернативного оператора ТОВ «ТТК», що надає послуги телефонного зв’язку й доступу в інтернет в Івано-Франківську. Про це йдеться в повідомленні Golden Telecom, розміщеному на сайті Комісії з цінних паперів і бірж США (SEC). Вартості угоди в компанії поки що не називають. Номерна місткість ТТК становить 11,3 тис. номерів і має доступ ще до 15 тис. домогосподарств. Населення Івано-Франківська перевищує 300 тисяч осіб, кількість домогосподарств становить приблизно 100 тисяч. На сьогодні Golden Telecom встановлює на мережі ТТК вузли доступу DSL і планує надавати послуги широкосмугового доступу в інтернет вже наявним і новим абонентам компанії. Зараз ТТК надає послуги широкосмугового доступу в інтернет 300 клієнтам і планує збільшити абонентську базу до 5 тисяч.

Із Балтії в Україну

АТ «Снайге» — єдиний виробник холодильників у Литві й інших країнах Балтії — в 2006 році планує розширити поставки продукції в Росію, Україну та Казахстан і таким чином збільшити продаж на східноєвропейських ринках. За словами директора АТ «Снайге» Міндаугаса Шештокаса, розпочаті активні маркетингові кампанії на українському та балтійському ринках. Директор ТОВ «Снайге-Україна» Сергій Драпкін конкретизує плани «Снайге» на 2006 рік: «Ми плануємо збільшити продаж холодильників «Снайге» в Україні до 180 тисяч і зайняти таким чином 20% ринку холодильників у ціновій ніші від 1,3 тис. до 2,5 тис. грн. За два роки ми плануємо розширити дистриб’юторську мережу на 30%, активізувати свої маркетингові зусилля, покрщити обслуговування наших клієнтів по всiй території України». На українському ринку продукція «Снайге» відома вже понад сорок років, із 2000 року працює українське представництво компанії в Києві. В Україні представлені 34 моделі холодильників «Снайге».

Бум на ринку цифрових фотокамер

П’ятикратне зростання українського ринку цифрових фотокамер прогнозують протягом 2004—2006 років фахівці холдингу AVentures Group. За їхніми розрахунками, в 2006 році обсяг ринку досягне 700 тис. пристроїв, що в грошовому обчисленні становитиме $182 млн. Згідно з результатами проведеного холдингом дослідження, в 2005 році ринок цифрових фотоапаратів становив 320 тис. пристроїв, або $89,6 млн., що більше ніж вдвічі перевищує показники 2004 року. Значній популяризації цифрових фотокамер в Україні сприяє як поява відносно недорогих моделей у ціновому діапазоні до $200, частка яких становить 38%, так і зниження на 25% вартості друку знімків протягом 2005 року. Водночас суттєво зростає і сегмент дорожчих непрофесійних моделей $200—500, частка якого за підсумками 2005 року становила 58%, що свідчить про підвищення вимог клієнтів до якості техніки. Частка продажу напів- і професійних цифрових фотоапаратів у сегменті понад $500 становила 4%.

Перший спільний кредит

ВАТ «Ощадбанк» та ВАТ «Державний експортно-імпортний банк України» надали перший спільний кредит ТОВ «Ділайт» на розвиток торгового центру «Глобус» на загальну суму $38 млн. Ощадбанк надав $28 млн., «Укрексімбанк» — $10 млн. Спільний кредит наданий відповідно до генеральної угоди між «Укрексімбанком» та Ощадбанком про створення консорціуму державних банків. «Для Ощадбанку перший проект кредитування в рамках консорціуму є дуже значущим. Він має засвідчити ефективність такої форми співробітництва між двома державними банками. Крім цього проекту на розгляді ще кілька серйозних проектів, що цілком відповідає меті створення консорціуму», — зазначив перший заступник голови правління ВАТ «Ощадбанк» Андрій Пишний. За словами заступника голови правління ВАТ «Укрексімбанк» Юрія Храмова, спільний кредит у рамках консорціуму — перший крок у новому напрямку співробітництва двох державних банків. «У подальшому зусилля банків будуть зосереджені переважно на спільних проектах у державному секторі економіки держави», — підкреслив банкір.

«Прибутковий» рік

ВАТ «Часівоярський вогнетривкий комбінат» (Часів Яр Донецької обл.) за підсумками 2005 року збільшило чистий прибуток на 50,2% порівняно з попереднім роком — до 11,149 млн. тонн. Як повідомляється у фінансовому звіті підприємства, комбінат також збільшив фінансовий результат від звичайної діяльності до оподаткування на 46,5% — до 14,634 млн. грн. Прибуток (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) минулого року становив 174,047 млн. грн. При цьому чистий прибуток від реалізації продукції досяг 149,365 млн. грн. Часівоярський вогнетривкий комбінат спеціалізується на виробництві вогнетривких виробів, зокрема алюмосилікатних вогнетривів, мелених вогнетривких матеріалів. За даними компанії, 25,16% акцій ВАТ володіє ТОВ «Торговий дiм вогнетривів» (Запоріжжя).

Оновлення рухомого складу

Міністерство фінансів України та Держадміністрація залізничного транспорту «Укрзалізниця» у фінансовому плані останньої узгодили суму замовлень на поточний рік холдингової компанії «Луганськтепловоз» у розмірі 670 млн. грн. «Зараз у фінплані ми узгодили суму замовлень цьому підприємству на рівні 670 млн. грн., але за рахунок кредитів ми вийдемо на 720—750 млн. грн., як і планували», — наводить прес-служба слова генерального директора «Укрзалізниці» Василя Гладких. За його словами, фінансовим планом передбачено отримання кредиту на оновлення рухомого складу на суму 2,5 млрд. грн. Як повідомлялося, знос рухомого складу «Укрзалізниці» наразі оцінюється в середньому в 60%. ХК «Луганськтепловоз» випускає магістральні та маневрові тепловози, дизель- і електропоїзди, трамваї, поворотні кола, запчастини для залізничного транспорту, гірничошахтне обладнання, сільгосптехніку. Уряд планує затвердити фінплан «Укрзалізниці» на сьогоднішньому засіданні.

Газета: 
Рубрика: