Під заставу підуть 50% майна
Акціонери ЗАТ «Луганський трубний завод» (ЛТЗ) збираються на позачергових загальних зборах 2 червня затвердити іпотечний договір під заставу більш як 50% майна компанії. Як зазначається в офіційній інформації компанії, іпотечний договір укладено 9 березня 2006 року. У компанії агентству Інтерфакс-Україна не пояснили, з якою метою закладається майно підприємства, зауваживши, що це питання акціонерів. Луганський трубний завод працює тільки на давальницькій сировині, при цьому штрипс під весь виробничий цикл постачає металургійний комбінат «Запоріжсталь». Постачанням давальницької сировини та реалізацією продукції займається один iз основних акціонерів ЛТЗ — ТОВ «Сталевий дім» (Запоріжжя).
Марочні вина не залежаться
ТОВ «Інкерманський завод марочних вин», велике українське підприємство класичного виноробства, в січні—березні цього року збільшило виробництво на 24% у порівняннi з аналогічним періодом 2005 року — до 77 тис. декалітрів (дал). Як повідомляється, частка підприємства на вітчизняному ринку вина на кінець березня становила 2,2%, що на 0,3% більше, ніж в аналогічний період минулого року. У березні Інкерманський завод марочних вин виробив 36 тис. дал продукції — на 44% більше, ніж у березні-2005. За перший квартал 2006 року в Україні виробництво тихих вин становило 3,47 млн. дал, зокрема в березні — 1,48 млн. дал.
«Солодкі» потужності
Кондитерська корпорація Roshen планує до 2009 року збільшити потужності належної їй Вінницької кондитерської фабрики в 1,5 разу за рахунок запуску на підприємстві нового виробничого комплексу. Як повідомив агентству Інтерфакс-Україна директор з розвитку корпорації Roshen Євген Вовчановський, у результаті виробнича потужність підприємства становитиме 3—3,5 тис. тонн продукції на місяць. За його словами, до кінця поточного року планується завершити будівництво виробничого корпусу, на якому впродовж 2—2,5 років будуть встановлені як мінімум вісім виробничих ліній. Раніше передбачалося, що інвестиції корпорації в будівництво нового корпусу на Вінницькій кондитерській фабриці становитимуть $20 млн.
Заявка на зв’язок 3G
Оператор стільникового зв’язку ЗАТ «Український мобільний зв’язок» (UМС) подав до Національної комісії з регулювання зв’язку (НКРЗ) заявку на участь у розгорненні тестового сегмента мережі мобільного зв’язку третього покоління (3G) у стандарті UMTS. Про це повідомив агентству Інтерфакс-Україна експерт із зовнішніх зв’язків UМС Віталій Мухін. «Для цього проекту ми збираємося використати обладнання виробництва компаній Siemens і Alcatel», — сказав він. Тестова мережа мобільного зв’язку 3G створюватиметься згідно з пропозицією НКРЗ, зробленою компаніям-постачальникам обладнання стандарту UMTS. Для створення тестової мережі 3G необхідно також залучити кошти операторів мобільного зв’язку.
У Київській області збудують міні-метзавод
Підприємство з іноземними інвестиціями ТОВ «Євро Фінанс Лтд.», що контролює шість вторметів в Україні, готує техніко-економічне обгрунтування проекту з будівництва поблизу Білої Церкви (Київська обл.) міні-металургійного заводу потужністю 1,5—1,8 млн. тонн сталі на рік. Воно збирається розпочати будівництво об’єкта в середині літа поточного року. Про це агентству Інтерфакс-Україна повідомив віце-президент ТОВ «Євро Фінанс Лтд.» Валентин Макаренко. При цьому він підтвердив плани компанії інвестувати в будівництво міні-метзаводу близько $300 млн., маючи намір ввести його в експлуатацію 2008 року. Раніше повідомлялося, що будівництво міні-метзаводу передбачається розпочати у квітні 2006 року. За сировину для отримання сталі підприємство збирається використати брухт чорних металів.
Дозволено ввезення м’яса в Україну
Держдепартамент ветеринарної медицини України дозволив ввезення м’яса та м’ясопродуктів в країну дев’яти білоруським підприємствам, проінспектованим українською ветслужбою. Про це агентству Інтерфакс-Україна повідомив головний державний ветеринарний інспектор Іван Бісюк. Стосовно поставок м’яса та м’ясопродуктів iз Польщі він зазначив, що практично всі проблемні питання вже врегульовані. І. Бісюк повідомив, що на 26 квітня цього року запланована зустріч ветслужб обох держав, під час якої будуть визначені пункти пропуску м’ясної продукції з Польщі до України. За його словами, після врегулювання цього питання, скоріш за все, проблема постачань польської м’ясної продукції в Україну буде знята.