Пекарі модернізують виробництво
Холдинг «Хлібні інвестиції», великий виробник хлібобулочних виробів в Україні, планує поточного року направити 20—25 млн. грн. на модернізацію належних компанії хлібопекарних підприємств. Про це повідомив агентству «Інтерфакс-Україна» президент холдингу Юрій Триндюк. За його словами, реконструкція проводитиметься на всіх належних холдингу хлібопекарних підприємствах. Передбачається, що в поточному році загальні потужності холдингу з випуску хліба та хлібобулочних виробів збільшаться на 20% — до 360 тонн продукції на добу. Ю. Триндюк також повідомив, що холдинг планує у 2006 році розпочати будівництво нового хлібозаводу потужністю 60 тонн продукції на добу. Вартість проекту становить порядку $5 млн. Очікується, що нове підприємство буде запущене у 2007 році. Його місце розташування холдинг поки не розголошує.
Завдання — збільшення вантажоперевезень
Збільшення вантажних перевезень стане основним завданням залізниць України у другому кварталі поточного року, заявив гендиректор «Укрзалізниці» Василь Гладких. Гендиректор доручив фахівцям галузі розробити відповідний план збільшення обсягів вантажоперевезень. Як повідомляє «Укрзалізниця», у першому кварталі 2006 року залізницями України перевезено 85 млн. тонн вантажів, що відповідає показникам за аналогічний період минулого року. При цьому вантажообіг транзитних перевезень становив 12,9 млрд. тонн/км, що також відповідає минулорічним квартальним показникам. Частка вантажоперевезень в обсязі доходів «Укрзалізниці» від перевезень за підсумками кварталу становила 91,6%, частка пасажирських — 8,4%. Планове завдання щодо перевезень пасажирів за три місяці виконане на 96,5%. На перевезення пасажирів пільгових категорій «Укрзалізниця» направила понад 30 млн. грн., при цьому обсяг відшкодувань за пільгові перевезення з бюджетів усіх рівнів склав менше третини від потреби. Найменшу суму компенсацій із місцевих бюджетів отримала Донецька залізниця.
UМС виграла тендер
ВАТ «Укртранснафта», оператор нафтотранспортної системи України, визнало ЗАТ «Український мобільний зв'язок» (UМС) переможцем тендера на послуги мобільного зв'язку вздовж магістральних нафтопроводів. Як повідомила «Укртранснафта», вартість послуг відповідає встановленим тарифам UМС, однак повна сума контракту не оповіщається. «Укртранснафта» оголосила тендер 25 лютого, а підбила його підсумки 30 березня. ЗАТ «UМС», «Укртранснафта» експлуатує системи магістральних нафтопроводу «Дружба» та Придніпровські магістральні нафтопроводи, а також нафтопровід Одеса — Броди. Загальна протяжність нафтопроводів становить 4570 км. 100% акцій ВАТ «Укртранснафта» належить НАК «Нафтогаз України».
Обсяги зовнішніх позик зростуть
Очікується зростання обсягів зовнішніх позик у 2006 році як у корпоративному секторі, так і з боку Міністерства фінансів України (у держбюджеті закладено плани щодо залучення на зовнішніх ринках до $1,39 млрд.), із яких випуск єврооблігацій може становити $1 млрд. Такою є думка аналітиків відділу випуску фінансових інструментів та відділу операцій на фондовому ринку Укрсоцбанку. Як передбачають аналітики, Мінфін продовжуватиме стратегію заміни випущених раніше облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) з доходністю 11-12% річних більш дешевими позиками. «Згідно з законом про держбюджет-2006, план внутрішніх позик становить 4,55 млрд. грн., але ми вважаємо, що Мінфін продовжуватиме стратегію заміни випущених раніше ОВДП з доходністю 11—12% річних більш дешевими позиками, що збільшить вказану суму на 1—1,5 млрд. грн.» — прогнозують аналітики Укрсоцбанку. Водночас, як відзначається в огляді, отримати кошти дешевше 10% річних Мінфіну вдасться лише після призначення нового коаліційного уряду та прояснення ситуації з перспективами обмінного курсу гривні, а саме, не раніше другої половини 2006 року.
Сорок кредитних рейтингів
Національне рейтингове агентство «Кредит-Рейтинг» присвоїло за січень—березень 2006 року 40 кредитних рейтингів, із яких 33 присвоєно борговим зобов'язанням емітентів, випущеним на загальну суму 1,973 млрд. грн. Про це повідомив генеральний директор «Кредит-Рейтингу» Станіслав Дубко. За аналогічний період 2005 року було присвоєно всього дев'ять рейтингів. За словами С. Дубка, за січень-березень поточного року присвоєно один рейтинг у муніципальному секторі, п'ять — у фінансовому і 34 — у корпоративному. Водночас, як відзначив С. Дубко, в муніципальному секторі за минулий квартал облігації, які отримали кредитний рейтинг, не були випущені. За підсумками минулого року, найбільшу кількість рейтингів було присвоєно облігаціям компаній, які працюють у будівельній сфері.