Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

1 квітня, 2006 - 00:00

Час стимулювати експорт

Урядовий комітет економічного розвитку схвалив пропозицію Мінекономіки про ініціювання підготовки спільного зі Світовим банком «Другого проекту розвитку експорту», в рамках якого СБ може надати Україні $153 млн. на 20 років із п’ятирічним пільговим періодом. «Це давня ідея, щоб створити Кредитно-гарантійну установу і нарешті почати фінансувати та стимулювати наш експорт», — сказав міністр економіки Арсен Яценюк. За його словами, ставка кредитування українських підприємств у рамках цього проекту буде прив’язана до Libor й з урахуванням його нинішнього значення становитиме 11% річних. Ще одним напрямом реалізації проекту є інституційний розвиток державного Укрексімбанку. Загальна вартість проекту становить $215 млн., із яких $62 — внесок України. Як очікується, проект здійснюватимуть протягом 2006—2010 років.

Без шампіньйонів не залишимося

ЗАТ «Укршампіньйон» (Черкаська обл.) збільшить статутний фонд на 23,8% — до 45,3 млн. грн. шляхом додаткової емісії акцій на суму 10 млн. грн. Статутний фонд буде збільшений за рахунок реінвестиції дивідендів за 2005 рік. Рішення про емісію простих іменних акцій номіналом 1 тис. грн. акціонери ЗАТ прийняли на зборах 27 березня. Заявки акціонерів про напрям дивідендів на збільшення статутного фонду приймаються з 27 березня по 27 квітня 2006 року. Статутний фонд ЗАТ «Укршампіньйон» у цей час становить 35,3 млн. грн. Згідно з даними ДКЦПФР, до кінця 2005 року найбільшими акціонерами ЗАТ були ЗАТ «ПродІнвест» (Київ) — 40,4% акцій, «Айкіста Трейдінг Ко Лімітед» (Кіпр) — 48,56%, ЗАТ «Агроекопродукт» (Черкаська обл.) — 11%.

Інформація буде точною і своєчасною

Finport Technologies почала реалізацію нової розробки для «Укрсоцбанку» — створення універсального робочого місця оператора інформаційного центру. Розробляється інформаційний портал, який є сховищем документів, необхідних у роботі оператора, і який надає зручний доступ до них. Система забезпечуватиме оперативний і точний пошук документів. Її розробка здійснюється на базі технології MS Share Point Portal Server 2003. У майбутньому передбачається розширення базової функціональної системи. Це вже третій спільний проект: у 2004 році було розроблено й запущено в роботу корпоративний портал, що став єдиним інформаційним середовищем для здійснення бізнес-процесів і проектів усередині «Укрсоцбанку». Тоді ж Finport Technologies впровадила систему «Web-Observer», призначену для збирання, обробки, зберігання й аналізу інформації.

Техрада відроджується

НАК «Енергетична компанія України» створила технічну раду для оптимізації технічної політики керованих нею обласних енергопостачальних компаній (обленерго). Рішення про створення такого органу прийнято за результатами наради з технічними директорами обленерго, на якій було підведено підсумки роботи енергокомпаній у 2005 році, а також обговорено плани на 2006 рік. Очолив технічну раду заступник директора департаменту виробничої діяльності — начальник управління дистрибуції «Енергокомпанії України» В’ячеслав Шкура, який раніше працював технічним директором у «АES-Київобленерго». До техради ввійшли технічні директори «Дніпрообленерго», «Донецькобленерго», «Харківобленерго», «Запоріжжяобленерго», «Волиньобленерго» і «Крименерго».

Розпочинають лізингову програму

ЗАТ «Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк» (Промінвестбанк) спільно з ТОВ «Українська аграрна лізингова компанія» («УкрАгроЛіз») розробили схему фінансового лізингу техніки та приступили до її реалізації. Метою програми є забезпечення аграріїв високоякісною сільськогосподарською технікою. Перший внесок у рамках програми становить 10%, процентна ставка — 17% річних у гривні, термін — до шести років. Раніше Промінвестбанк і «УкрАгроЛіз» уклали угоду про кредитування сільгоспвиробників на придбання сільськогосподарської техніки.

На Вінниччині будують міні-НПЗ

Неподалік райцентру Козятин, що на Вінниччині, завершується будівництво нафтопереробного заводу вартістю $12 мільйонів. Влітку його планують запустити в експлуатацію. Нині вже відібрано 80 анкет майбутніх працівників, які свого часу працювали у нафтопереробній галузі, а Чернівецький машинобудівний завод поставив обладнання для підприємства. Передбачається, що завод перероблятиме до 30 тисяч тонн нафти за рік, випускаючи бензин, дизпальне, мазут, а в майбутньому — етанол і біопаливо. Виробництво закрите, а тому, як переконують місцеві фахівці, не шкідливе для навколишніх сіл. На місці майбутнього заводу раніше були склади хімікатів. Від них залишились колії. Це і стало одним із факторів вибору місця будівництва. Нафту на підприємство планують довозити залізничним транспортом. Завод перероблятиме вітчизняний ресурс для місцевих потреб. Єдине, що може ускладнити роботу заводу, як зазначає голова облдержадміністрації Вінниччини Олександр Домбровський, — це можливі перебої з доставкою сировини, повідомляє Мирослава СОКОЛОВА, «День» .

Газета: 
Рубрика: