Узяти під повний контроль
Одна з провідних польських технологічних фірм Bioton S.A. готова отримати повний контроль над підконтрольним державі українським виробником інсуліну ЗАТ «Індар» (Київ) після досягнення попередньої домовленості про купівлю міноритарного пакета ЗАТ. Про це повідомив виконавчий директор Bioton Адам Вільчега. За його словами, Bioton планує придбати 21,1% частки в «Індар» у кіпрської фірми за ціною, що не розголошується. У разі завершення операції Bioton отримає першочергове право на купівлю державної частки в ЗАТ у розмірі 70,7%. «Ми знаходимося в переговорах про придбання повного операційного контролю над компанією. Чекаємо, що це відбудеться наприкінці року», — сказав А. Вільчега. За його словами, частка вироблюваного «Індаром» тваринного інсуліну становить до 70% українського ринку обсягом $30 млн., зростання якого очікується на 10—15% на рік.
Статутний капітал зросте на 58%
ЗАТ АКБ «Львів» збирається збільшити статутний капітал на 58%, або 10 млн. грн. — до 27,3 млн. грн. шляхом додаткової емісії акцій. Питання про збільшення статутного капіталу буде винесене на розгляд загальних зборів акціонерів банку 12 травня. У планах банку випуск простих іменних акцій номіналом 0,1 грн. Акціонери банку мають рівне переважне право на придбання акцій, що випускаються додатково, в кількості, пропорційній їхній частині у статутному капіталі. Як повідомлялося, Антимонопольний комітет України в березні 2006 року дозволив ТОВ «Нью Прогрес Холдинг» (Київ) придбати понад 50% акцій ЗАТ «АКБ «Львів». За даними АМК, ТОВ «Нью Прогрес Холдинг» створене для управління активами банку.
Розпочата процедура банкрутства
Господарський суд Миколаєва розпочав процедуру з визнання банкротом ВАТ «Агроекспорт» (Миколаївська обл.) і його ліквідації. Про це агентству Інтерфакс-Україна повідомив голова правління ЗАТ «Банк НРБ» (раніше — банк «НРБ-Україна») Владислав Кравець. За його словами, ініціатором ліквідації «Агроекспорту» виступила російська компанія «Астон». «Кредитори вживатимуть усіх необхідних заходів для повернення своїх коштів», — сказав В. Кравець. За його словами, «Банк НРБ» також надавав «Агроекспорту» кредитні кошти. Як вважає В. Кравець, банкрутство «Агроекспорту» вигідне тим, хто не має боргових зобов’язань цієї компанії, оскільки в разі банкрутства повернути свої гроші буде складніше.
Капіталізація банку
Компанія «Concorde Capital» закінчила розміщення 20% акцій ВАТ «Мегабанк» (Харків) серед іноземних портфельних інвесторів. За повідомленням компанії, попит перевищив пропозицію у півтора разу. Як раніше повідомляв УНІАН, за оцінкою генерального директора Concorde Capital Ігоря Мазепи, за підсумками цього розміщення капіталізація банку приблизно може скласти від $70 до $90 млн. «Для такого невеликого банку це істотний успіх. Уже зараз можна зробити висновок, що підсумки цього розміщення однозначно покажуть — банк цінується західними інвесторами дуже дорого», — зазначив І. Мазепа. При цьому, за його словами, в залежності від ситуації на банківському ринку через 2-3 роки може бути прийняте рішення або про проведення IPO, або про залучення стратегічного інвестора.
АТЗТ реорганізоване у ВАТ
Акціонерне товариство закритого типу (АТЗТ) «Миронівський хлібопродукт», один з найбільших виробників м’яса птиці в Україні (ТМ «Наша ряба»), завершив процес реорганізації у відкрите акціонерне товариство (ВАТ). Акціонери «Миронівського хлібопродукта» на зборах 25 березня прийняли статут ВАТ «Миронівський хлібопродукт» і обрали органи управління. Головою правління обраний Юрій Косюк, який раніше займав цю посаду в АТЗТ «Миронівський хлібопродукт». «Реорганізація «Миронівського хлібопродукта» — це логічний крок нашої компанії, що стає публічною і прагне відповідати всім міжнародним стандартам корпоративного управління», — вважає голова правління Ю. Косюк.
Комп’ютерні тенденції
Світові темпи зростання поставок персональних комп’ютерів у 2006 році сповільняться до 10,5% у порівнянні з 16% в минулому році. Це пов’язано із закінченням чергової хвилі заміни комп’ютерів організаціями і індивідуальними споживачами, повідомило агентство Bloomberg з посиланням на дослідницьку фірму IDC. За даними IDC, у 2005 році кількість постачених комп’ютерів у всьому світі досягла 207,6 млн. одиниць, тоді як у поточному році цей показник очікується на рівні 229,4 млн. одиниць. Темпи зростання поставок у 2007 році становитимуть 10,7%, у 2008 році — 10,5%, у 2009 році — 8,6% і у 2010 році — 8,2%. Одним із чинників, які можуть примусити споживачів відкласти купівлю нового комп’ютера з кінця 2006 року на 2007 рік, може стати затримка випуску нової версії операційної системи Windows — Vista.