Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

25 березня, 2006 - 00:00

Уряд визначив «обраних»

Уряд України збирається віднести до нульового класу споживачів електроенергії, що характеризується найвищими обсягами її споживання та найнижчими тарифами, трохи більше 20 великих підприємств країни. Про це повідомив прем’єр-міністр Юрій Єхануров. За його словами, в цей список увійшли металургійні комбінати «MittalSteel Кривий Ріг», «Азовсталь», ММК ім. Ілліча, Запоріжсталь, Алчевський, Макіївський і Дніпровський меткомбінати, а також «Дніпроспецсталь» і Єнакієвський метзавод. Окрім того, в ньому також підприємства кольорової металургії та хімічної промисловості. За словами прем’єра, наразі також розглядається можливість додаткової диференціації всередині цього переліку, оскільки їхні щомісячні обсяги споживання коливаються від 50 млн. кВт-год. до понад 300 млн. кВт-год. на місяць. Експерти Світового банку вже висловили стурбованість у зв’язку з цими планами Кабміну.

20% акцій банку розмістять у ПФТС

Власники ВАТ «Мегабанк» (Харків) уповноважили інвестиційну компанію Concorde Capital розмістити 20% акцій банку в Першій фондовій торговій системі (ПФТС). «Ми справді зараз розміщуємо 20% акцій «Мегабанку» серед іноземних портфельних інвесторів. За результатами цього розміщення капіталізація, імовірно, може становити від $70 до $90 млн. за банк», — сказав агентству Інтерфакс-Україна генеральний директор Concorde Capital Ігор Мазепа. За словами І. Мазепи, вже зараз очевидно — підсумки цього розміщення однозначно покажуть, що західні інвестори оцінюють банк дуже дорого. Він також не виключив виходу банку на IPO. «Залежно від ситуації на банківському ринку через два-три роки може бути прийняте рішення або про проведення IPO, або про залучення стратегічного інвестора», — сказав І. Мазепа.

Заявка на розширення присутності

Американська AES Corp. збирається розширити присутність в Україні, де їй належать дві енергопостачальні компанії, повідомило агентство Bloomberg. AES зацікавлена в купівлі енергопостачальних компаній і вугільних шахт, заявив на зустрічі з аналітиками директор українського відділення AES Гаррі Левезлі. Можливо, компанія також розвиватиме в Україні напрям, пов’язаний із використанням енергії вітру, і не відкидає ймовірності придбання якихось державних активів, у тому числі газорозподільних та водопостачальних компаній. За словами Г. Левезлі, з 27 енергопостачальних українських компаній у цей час 12 належать приватним інвесторам і 15 — державі. Причому державні компанії забезпечують близько 88% енергії, що виробляється в країні.

Перевезення пошти — під супутниковим контролем

«Укрпошта» спільно з компанією Benish GPS Ukraine запровадила супутникову систему спостереження на базі технології GPS за рухом автомобілів на магістральних маршрутах перевезення пошти. «З диспетчерського пункту нашого транспортного підрозділу можемо постійно в будь-яку мить бачити, де знаходяться наші автомобілі, а також в автоматичному режимі постійно отримувати повний графік руху та місцезнаходження наших автомобілів», — повідомив генеральний директор «Укрпошти» Ігор Кравець. Він також повідомив, що в цей час системами обладнані 83 авто, що працюють на магістральних маршрутах, а загальна вартість проекту становить приблизно $100 тис. За словами І. Кравця, всі автомобілі обладнані спеціальною кнопкою тривоги, що входить у комплект системи супроводу Benish GPS Ukraine і за допомогою якої водій може екстрено зв’язатися з диспетчерським центром або службою ДАІ.

Вимушений альянс

Харківська ТЕЦ-5 і ТЕЦ-2 «Есхар» об’єднаються в одне підприємство. Таке рішення ухвалив голова Харківської облдержадміністрації Арсен Аваков. Непроста ситуація на ринку енергоносіїв призвела до того, що ТЕЦ-2 «Есхар» може зупинитися, а люди втратять роботу. З восьми котлів на ТЕЦ працює один, обладнання зношене, бракує коштів для закупівлі палива, а енергія дорога. Обласна влада переконала столичних чиновників відмовитися від ідеї закрити підприємство, запропонувавши свій план із виведення станції з кризи. ТЕЦ-2 має увійти в альянс із харківською ТЕЦ-5, за допомогою якої повинна протягом найближчих двох- трьох років технічно «переозброїтися», перейти на оптимальне навантаження та давати електроенергію за нормальною собівартістю. Керівництво ТЕЦ-5 готове до «тягаря», що спершу приноситиме додаткові збитки. Для жителів селища Есхар, які опинилися під загрозою залишитися без роботи, це вихід. У планах губернатора найближчим часом відвідати Київ, щоб остаточно вирішити з міністром палива й енергетики Іваном Плачковим питання злиття. Якщо це станеться, то піднята на ноги ТЕЦ-2 зможе виробляти недорогу електроенергію та забезпечувати теплом районний центр Чугуїв. Крім того, владі та прокуратурі ще треба з’ясувати, хто ж допустив розкрадання теплотраси між Есхаром і райцентром, повідомляє Марина ГОЛІНА, Харків..

«Руслан» обслужить НАТО та ЄС

Компанії «Авіалінії Антонова» (Україна) та «Волга-Дніпро» (Росія), провідні світові оператори важкого транспортного літака Ан-124-100 «Руслан», стануть виконавцями контракту на виконання перевезень в інтересах НАТО і Європейського Союзу. Як повідомив агентству Інтерфакс-Україна заступник генерального конструктора АНТК ім. Антонова Олександр Ківа, відповідний контракт був підписаний у Лейпцигу українсько-російською «Ruslan Sales», що представляє інтереси операторів, й агентством матеріально-технічного постачання при НАТО NAMSA. Сума контракту терміном на три роки з правом пролонгації становить близько 600 млн. євро. Виконання контракту буде здійснюватися українським і російським оператором на паритетних — 50% на 50% — умовах.

Газета: 
Рубрика: