Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

23 березня, 2006 - 00:00

Прання по-івано-франківськи

Виробництво пральних машин під торгової марки Ardo на ТОВ «Українська побутова техніка» (Івано-Франківськ), створеному італійською Antonio Merloni на базі заводу «Івіта», буде розпочато у вересні. Про це агентству Інтерфакс-Україна повідомив заступник голови Івано-Франківської міськради Олег Синютка. За його словами, згідно з планами компанії Antonio Merloni, на проектну потужність (800 тис. машин на рік) завод планує вийти до кінця 2007 року. «Спочатку італійська компанія планувала в Івано-Франківську лише складальне виробництво, проте потім вирішила організувати повномасштабне виробництво цієї техніки», — сказав О. Синютка. Він нагадав, що Antonio Merloni заявило про плани інвестувати в цей проект EUR50 млн. і до кінця 2007 року створити на підприємстві 900 робочих місць. Продукцію заводу планується продавати як в Україні, так і в країнах Східної Європи.

Перевірений партнер

Оператор мобільного зв’язку України UMC вибрав Siemens як генеральний підрядчик для будівництва базових станцій під ключ. Компанії підписали договір, згідно з яким «Сіменс Україна» протягом 2006—2007 років побудує для UMC від 600 до 2100 базових станцій, включаючи всю необхідну інфраструктуру, в різних регіонах України. Генеральний директор UMC Адам Вояцьки відзначив, що компанія інтенсивно розвиває радіомережу й зацікавлена в сильних та надійних партнерах. Siemens успішно співпрацює з UMC із 1997 року, будучи основним постачальником GSM-рішень, що включають підсистеми комутації, радіомережі, GPRS, EDGE.

У вагоні десять купе

Держадміністрація залізничного транспорту «Укрзалізниця» представила нові купейні вагони «Україна-1» виробництва Крюковського вагонобудівного заводу (Кременчук, Полтавської обл.). Нові вагони мають десять купе, тоді як у стандартному купейному вагоні їх дев’ять. Вагони «Україна-1» розраховані на швидкість 200 км/год., мають сучасний інтер’єр, обладнані екологічно чистими санітарними системами, герметичними кондиціонерами, системами охоронної та пожежної сигналізації, поїздною автоматизованою інформаційно-діагностичною системою. Крім того, вони обладнані системами автоблокування вхідних дверей при швидкості понад 5 км/год. Вартість одного вагона становить 3422,5 тис. грн. (без ПДВ).

Чистий прибуток зріс майже вдвічі

ВАТ «Одеський державний припортовий завод» закінчив 2005 рік із чистим прибутком у розмірі 596 млн. грн., що на 96% перевищує показник 2005 року. Чистий дохід компанії становив 1,7 млрд. грн. (у 2004-му — 1,5 млрд. грн.). Одеський припортовий завод у 2005 році збільшив виробництво карбаміду на 4% — до 869,0 тис. тонн, аміаку — на 9% (до 1135,3 тис. тонн). Зручне розташування заводу — на березі моря та в кінці аміакопроводу з Тольятті — дає додаткові переваги для експорту. Протягом останніх трьох років приблизно 88% зробленої заводом продукції експортується: аміак — до Бельгії, США та Франції, карбамід — до Швейцарії, Бельгії, США та Німеччини. Завод займає третє місце в Україні з випуску азотних добрив з часткою 14-18%, друге — з виробництва аміаку з часткою 22-24% ринку.

Легальні продукти дають економію

За перший рік дії в Україні програми корпоративного ліцензування програмного забезпечення корпорації Microsoft до неї приєдналися понад 50 вітчизняних банківських установ, а отримана ними економія коштів становила близько $544 тис. Як повідомив президент Асоціації українських банків (АУБ) Олександр Сугоняко, перехід українських банків на використання легальних програмних продуктів став «важливим кроком із затвердження в Україні світових стандартів і забезпечення права інтелектуальної власності». Гендиректор компанії «Майкрософт Україна» Валерій Лановенко вважає, що підсумки першого року дії програми були взаємовигідними для Microsoft і АУБ. У цей період зокрема банкам-учасникам програми пропонували знижки на придбання програмних продуктів Microsoft у розмірі 25%.

Торгівля та розваги зближуються

Шведська компанія IKEA, один із найбільших у світі виробників і продавців меблів та товарів для дому, планує відкрити шість торгово-розважальних центрів «Мега» в Україні. Про це повідомив операційний директор російського підрозділу компанії Герман Геверт. За його словами, торгові центри «Мега» відкриються в чотирьох великих містах України. Середній обсяг інвестицій у відкриття одного центра становить $150—200 млн. «Можливо, в Києві торгові площі «Мега» будуть більші, аніж в інших містах, відповідно, й обсяг інвестицій збільшиться», — зазначив Г. Геверт. За час роботи в Росії IKEA інвестувала в економіку країни понад $1 млрд. На сьогодні IKEA об’єднує близько 200 магазинів у 24 країнах.

Дрібновузлове складання авто

ЗАТ «Єврокар» (Соломонове Закарпатської обл.) наприкінці квітня планує запустити новий цех з виробництва автомобілів дрібновузловим способом. Технічний пуск першого етапу другої черги намічено на 24 квітня, а 27 квітня відбудеться офіційне відкриття нового цеху. Зараз здійснюється виробництво нульової серії SkodaOctaviaTour, ведеться перевірка обладнання. Перший етап другої черги проекту «Єврокар» передбачає дрібновузлове виробництво авто Skoda. Нові конвеєрні лінії загальною протяжністю 390 м мають 50 тактів (постів) складання автомобіля, а також допоміжні, регулювальні та діагностичні ділянки.

Газета: 
Рубрика: