Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

7 березня, 2006 - 00:00

Страхувальників позбавлено ліцензій

Держкомісія з регулювання ринків фінансових послуг (Держфінпослуг) виключила з Держреєстру фінансових установ шість страхових компаній і анулювала видані їм ліцензії на здійснення страхової діяльності. Як повідомили агенції Інтерфакс-Україна в Держфінпослуг, анульовані ліцензії АТЗТ «СК «Народна страхова компанія» (Київ), ЗАТ «СК «Альфа» (Київ), ВАТ «Українська перестраховочна компанія» (Львів), ТОВ «Либідь» (Іванків), ЗАТ «Компанія зі страхування життя «Український фінансовий альянс» (Київ), ЗАТ «Морська страхова компанія» (Севастополь). У Держфінпослуг відзначили, що ці компанії втратили право здійснювати страхову діяльність через порушення ряду положень чинного законодавства. Крім того, Держфінпослуг припинила дію ліцензій на здійснення страхової діяльності ЗАТ «Всеукраїнська страхова компанія» (Київ) і ЗАТ «Українське промислове страхове товариство «Континент-Поліс» (Київ).

Підвищення тарифу веде до кризи

ЦК профспілки металургів і гірників України, Українська асоціація виробників феросплавів та іншої електрометалургійної продукції (УкрФА) прогнозують можливість кризових явищ у галузі в зв’язку з підвищенням НКРЕ тарифу на електроенергію на 5% з 1 березня 2006 року. Як вважають в УкрФА, зростання тарифу на електроенергію для промпідприємств призведе, зокрема, до зупинки випуску деяких видів продукції та скорочення кількості робочих місць. «Так, на ВАТ «Запорізький завод феросплавів» (ЗЗФ) у червні 2005 року після підвищення тарифів на електроенергію вже було виведено з роботи дві печі феросиліцію сумарною потужністю 54 МВА. Зростання тарифів у березні цього року змушує зупинити з 10 березня ще одну піч феросиліцію потужністю 27 МВА. Таким чином, потужності з виробництва цього сплаву на ЗЗФ використовуються лише на 25%», — заявляє УкрФА.

Збільшили випуск готового прокату

Алчевський металургійний комбінат (АМК, Луганська обл.) в січні—лютому, за попередніми даними, збільшив виробництво готового прокату на 4,9% порівняно з аналогічним періодом минулого року — до 493 тис. тонн, чавуна — на 2,1% — до 486 тис. тонн, агломерату — на 8,3% — до 809 тис. тонн, однак знизив випуск сталі — на 4,6% — до 584 тис. тонн. Як повідомив агентству Інтерфакс-Україна представник підприємства, у лютому було зроблено 252 тис. тонн готового прокату, 284 тис. тонн сталі, 236 тис. тонн чавуну і 388 тис. тонн агломерату. У лютому Криворізький залізорудний комбінат поставив на АМК 109,2 тис. тонн аглоруди (план — 85 тис. тонн), Інгулецький ГЗК — 291,3 тис. тонн залізорудного концентрату (290 тис. тонн), Північний ГЗК — 23,8 тис. тонн обкатишів (25 тис. тонн), ГЗК «Суха Балка» — 3,8 тис. тонн аглоруди (0).

Десять мільйонів на розвиток

ЗАТ «Перший лікерогорілчаний завод» (Одеса, торгові марки «Мягков» і «Штурман») збільшить статутний фонд на 10 млн. грн. — до 10,2 млн. грн. шляхом додаткової емісії акцій. Рішення про випуск простих іменних акцій наявного номіналу 0,1 грн. прийняли загальні збори акціонерів. Залучені в результаті розміщення акцій засоби будуть направлені на поповнення оборотних коштів і розвиток виробництва підприємства. Крім того, акціонери призначили генеральним директором ЗАТ «Перший лікерогорілчаний завод» Євгена Іцьковича замість Дмитра Рощупкіна. Раніше Є. Іцькович обіймав посаду голови правління ЗАТ «Одеський завод шампанських вин».

Філія обслужить бюджет Запоріжжя

Запорізька філія АБ «Факторіал-Банк» (Харків) обслуговуватиме бюджет Запоріжжя. «Факторіал-Банк» взяв участь в організованому виконавчим комітетом міськради Запоріжжя тендері на розміщення тимчасово вільних бюджетних коштів на депозитних рахунках і став переможцем. Метою проведення тендеру стало визначення банків, які можуть запропонувати найвигідніші умови розміщення бюджетних коштів міста. Крім запорізької філії АБ «Факторіал-Банк», участь у конкурсі брали 32 банки Запоріжжя. Виконавчий комітет виставив шість лотів з різними умовами. Переможцем одного з них і стала запорізька філія «Факторіал-Банку». У 2005 році банк був переможцем третього конкурсу у визначенні харківських банків, уповноважених виплачувати зарплату працівникам бюджетних установ.

Більше хліба столиці

ЗАТ «Хліб Києва» планує збільшити статутний фонд на 27,5% — до 190 млн. грн. шляхом додаткової емісії акцій на суму 41 млн. грн. Як повідомили агентству Інтерфакс-Україна на підприємстві, питання про випуск простих іменних акцій номіналом в 1 грн. розглянуть загальні збори акціонерів ЗАТ 18 квітня 2006 року. Залучені кошти підприємство планує направити на довгострокові інвестиції в розвиток виробництва. Як відомо, Київська міська рада в лютому 2004 року ухвалила рішення про створення ЗАТ «Хліб Києва» на основі ЗАТ «Київмлин» і ВАТ «Кихвхліб» з метою створення єдиного комплексу щодо виробництва та реалізації в Києві хлібобулочних виробів, а також для підтримки стабільної ситуації на ринку столиці. Співзасновником ЗАТ «Хліб Києва» виступає міськрада з часткою територіальної громади столиці в його статутному фонді в розмірі не менше 51%.

Газета: 
Рубрика: