Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

28 лютого, 2006 - 00:00

Освоюємося на Франкфуртській біржі

Депозитарні розписки ВАТ «Дніпроазот» (Дніпропетровськ) включені в лістинг Франкфуртської фондової біржі, а також в електронну систему торгів XETRA, що об’єднує найбільші біржі Європи. Про це агентству Інтерфакс-Україна повідомила проект-менеджер по ринках компаній, що розвиваються, RG Securities AG (Німеччина) Катерина Шумська. За її словами, «Дніпроазот» був включений у лістинг у найкоротші терміни з моменту подачі заявки. «Питання було вирішене на третій день, що наочно підтверджує, наскільки спростилася система реєстрації компаній на Франкфуртській біржі. Для українських компаній це, безумовно, позитивна новина», — сказала К. Шумська. Наразі на Франкфуртській біржі присутні 11 українських компаній.

Міжнародні автоперевезення з перешкодами

Асоціація міжнародних автомобільних перевізників (АсМАП) України зазначає, що економічні умови роботи міжнародних автомобільних перевізників вантажів у 2005 році істотно погіршилися. Про це повідомив президент асоціації Леонід Костюченко. «Останнім часом ситуація в галузі міжнародних автоперевезень є складною і напруженою. Якщо найближчим часом не будуть внесені зміни в українське законодавство, Україна взагалі може втратити галузь, і цю нішу займуть іноземні перевізники», — зазначив він. За словами Л. Костюченка, в минулому році значно виросла собівартість перевезень, зокрема через зростання цін на пальне, які в Україні збільшилися на 50%, тоді як у країнах Західної Європи — лише на 15—20%. Окрім того, за його словами, в 2005 році європейські держави значно посилили візовий режим для українських громадян, при цьому значно збільшилася кількість безпідставних відмов водіям в наданні віз. Крім того, за його словами, на ринку міжнародних перевезень негативно позначилися торішні зміни в законодавстві. Так, із квітня 2005 року з перевізників стали стягувати ПДВ за перевезення вантажів територією України, тоді як до цього вони працювали по нульовій ставці. Це нововведення додало до витрат на перевезення близько EUR100, зазначив Л. Костюченко.

Стратегічна інвестиція

Найбільша керуюча компанія України ЗАТ «Систем Кепітал Менеджмент» (СКМ, Донецьк) завершила операцію з придбання 64,53-відсоткового пакету акцій ЗАТ «Криворізький завод гірничого обладнання» і 55,22-відсоткового пакету акцій ВАТ «Криворізький центральний рудоремонтний завод». Ці придбання були здійснені у відповідності зі стратегією групи з формування вертикально-інтегрованого ланцюжка в гірничо-металургійному комплексі (ГМК). У СКМ зазначають, що входження даних підприємств до складу гірничо-металургійного напряму діяльності групи дозволить включити ще одну ланку в ланцюжок створення вартості цього бізнесу-напрямку. За словами старшого менеджера СКМ Ігоря Сирого, компанія розглядає придбання цих заводів як стратегічну інвестицію. Наступним етапом інтеграції підприємств у ланцюжок ГМК групи СКМ стане формування стратегії розвитку цих заводів.

Збільшили свій пакет до контрольного

Антимонопольний комітет України надав АТ «Скінест Фінантс» (Skinest Finants, Таллінн, Естонія) дозвіл на придбання понад 25% акцій ВАТ «Крюковський вагонобудівний завод» (КВСЗ, Кременчук Полтавської обл.). За даними ДКЦПФР, за станом на червень 2005 року, естонській компанії належало 25,95% акцій ВАТ «КВСЗ». АТ «Скінент Фінантс» спеціалізується на наданні консультацій у сфері фінансів та інвестицій, операціях із цінними паперами, нерухомістю, управлінні підприємствами, а також займається торговою й посередницькою діяльністю. Разом із тим компанія не здійснює господарської діяльності (виробництво, реалізація, придбання товарів, послуг) на території України.

Асортимент напоїв розшириться

ЗАТ «Ізумруд» (Полтавська обл.), що спеціалізується на виробництві мінеральних вод і напоїв, збільшить статутний фонд на 60,2% — до 90 млн. грн. шляхом додаткової емісії акцій. Рішення про випуск простих іменних акцій номіналом 1 грн. на загальну суму 33,83 млн. грн. прийнято зборами акціонерів. Компанія розраховує за допомогою залучених коштів збільшити обсяги й асортимент продукції, що випускається. За даними ДКЦПФР, на початок вересня 2005 року ЗАТ «Спільне українсько-голландське підприємство «Кребо» належало 24,92% акцій ЗАТ «Ізумруд», ЗАТ «Транснаціональна фінансово-промислова нафтова компанія «Укртатнафта» — 26,93%, ЗАТ «Страхова компанія «ОНІКС» (всі — Полтавська обл.) — 10,68%.

Прогнозують падіння світового збору пшениці

Світове виробництво пшениці за сільськогосподарський рік, який завершується в червні 2007 року, скоротиться через сувору зиму, зокрема в Росії і в Україні, прогнозує Міжнародна рада по зерну (IGC). Згідно з очікуваннями, від сильних холодів постраждало близько чверті засіяних площ у Росії й Україні, повідомило агентство Bloomberg. IGC знизив прогноз світового урожаю пшениці в 2006/2007 рр. на 7 млн. тонн — до 588 млн. тонн. При цьому експерти не виключають, що падіння може виявитися істотнішим, якщо не виправдаються надії на підвищення урожаю в країнах Європейського Союзу. Загальносвітові запаси пшениці до кінця червня 2007 року можуть скоротитися до 120 млн. тонн, що виявиться мінімальним значенням із початку 80-х рр. минулого століття.

Газета: 
Рубрика: