Російська авіакомпанія почала перевезення на Ан-148
ЗАТ «Авіаційна компанія «Полёт» (Санкт-Петербург, РФ) почало експлуатацію регіонального реактивного літака нового покоління Ан-148. Як повідомили в прес-службі розробника літака — ДП «Антонов» (Київ), перший пасажирський рейс Ан-148-100Е (бортовий номер RA-61709) авіакомпанії за маршрутом Воронеж — Санкт-Петербург було виконано авіакомпанією в п’ятницю. «Це перша з 10 машин даної модифікації, які мають бути постачені «Полёту». Доставлення другої машини, побудованої в широкій міжнародній кооперації на потужностях ВАТ «ВАСО» (Воронеж, РФ), намічене на серпень», —сказали в прес-службі. За даними авіакомпанії «Полёт», технічні характеристики Ан-148 дозволять їй забезпечити авіасполучення областей Чорнозем’я з регіональними центрами Уралу та Сибіру, а також відкрити туристичні рейси до Єгипту, Іспанії, Італії, ОАЕ, Ізраїлю. Ан-148-100Е відрізняється від базової модифікації збільшеної до 4400 кілометрів дальністю польоту. За даними розробника, на сьогоднішній день в парку російських авіакомпаній працюють вісім Ан-148, шість із яких експлуатує ВАТ «Авіакомпанія «Росія».
Черкаська область знову стає краєм цукроваріння
На Черкащині днями відкрили ще один цукровий завод. Цього разу в селі Бужанка Лисянського району. Цукроварню тут заснував ще граф Потоцький 1857 року. Проте наприкінці минулого століття устаткування заводу потребувало оновлення, а сільські господарства району внаслідок зміни форми власності отримали право везти цукрові буряки туди, де переробка продукції є вигіднішою. Це й виявилося причиною того, що 2000 року завод припинив виробництво цукру. Роботу відновили у вересні 2005 року, коли було проведено природний газ, але вже 2007 року завод знову перестає працювати. Як розповіли «Дню в Черкаській облдержадміністрації, відкриття заводу відбулося з ініціативи та за підтримки обласної влади. На реконструкцію витратили близько 10 мільйонів гривень. Віднині Бужанський цукровий завод має можливість переробляти за добу 1200 тонн цукрового буряку, а за сезон ця цифра становить 120 тис. тонн сировини. Сьогодні на заводі створено 320 робочих місць. На думку голови облдержадміністрації Сергія Тулуба, відкриття заводу є знаковою подією. «За радянських часів Черкащина славилася як цукроварний край. Кожен десятий кілограм цукру в Радянському Союзі було вироблено саме тут. Було майже 30 цукрових заводів. Минулого року працювали лише три. Тепер, після відкриття цього заводу, працюватиме сім. Таким чином, ми виробимо цукру десь 15% від загальноукраїнського», — пообіцяв С. Тулуб. За його словами, цього року збільшено площу посівів цукрового буряку до 43,6 тисячі гектарів, а наступного року планується додатково засіяти ще 4,5 тис. га. Переробка цукрової сировини організована на заводах тільки Черкаської області, повідомляє Вікторія КОБИЛЯЦЬКА, Черкаси.
У Полтавській області побудують насінницький комплекс вартістю 10 мільйонів доларів
Компанія «Піонер Хай-бред», яка входить до складу корпорації «Дюпон», має намір інвестувати 10 мільйонів доларів у насінницький комплекс із логістичного та матеріально-технічного забезпечення в Полтавській області. Будівництво комплексу вже розпочалося, а введення його в експлуатацію планується на початку сезону продажів 2012 року. «Ці інвестиції —відображення попиту клієнтів саме тут, в Україні, де сільське господарство найактивніше розвивається і зростає, а також має величезний потенціал», — заявив президент компанії «Піонер» Пол Шиклер. У період з 2006 до 2011 року прибуток компанії від реалізацій в Україні в середньому зростає на 30% щороку, а обсяг реалізації кукурудзи та соняшника зріс удвічі за цей же період. «Бізнес компанії Дюпон постійно зростає в Україні, яка є для нас однією з пріоритетних країн у Східній Європі», — повідомив віце-президент «Дюпон Східна Європа» Жан-Люк Дюрамі, повідомляє Наталія БІЛОУСОВА, «День».