Купівля у дві фази
Італійський Banca Intesa SpA підписав угоду з Укрсоцбанком про купівлю 85,42% його акцій, повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на Banca Intesa SpA. У перспективі Banca Intesa SpA планує сконцентрувати 88,1% акцій Укрсоцбанку. Відповідно до угоди, Banca Intesa SpA заплатить за купівлю 88,1% акцій $1,16 млрд., в тому числі $60 млн. складуть інвестиції в капітал Укрсоцбанку. При цьому вартість усього банку оцінюється інвестором у $1,31 млрд. Купівлю буде здійснено у дві фази. Перша завершиться у травні, коли будуть отримані дозволи регулюючих органів. Другу фазу намічено на вересень, коли капітал українського банку буде збільшено на $60 млн. Як повідомили агентству в Укрсоцбанку, зараз голова правління банку Борис Тимонькін перебуває в Італії.
Шампанське «на автоматі»
Завод шампанських вин Artyomovsk Winery (Артемівський завод шампанських вин) у лютому ввів у експлуатацію лікеродозувальну машину французької компанії ETS Perrier потужністю вісім тисяч пляшок/годину, а також запустив новий закупорювальний автомат італійської фірми Gruppo Bertolaso S.P.A. аналогічної потужності. Загальна вартість проекту модернізації обладнання становила 3 млн. грн. Закупорювальний автомат повністю автоматизований, що дозволить значно удосконалити якісні характеристики ігристих вин виробництва Artyomovsk Winery. Виробнича потужність Артемівського заводу шампанських вин у цей час становить 11,4 млн. пляшок на рік. Завод є одним із найбільших підприємств у Європі з виробництва шампанського традиційним пляшковим способом.
Інтерес до видобутку вугілля в Україні
Індійський бізнес виявляє інтерес до інвестування видобутку вугілля в Україні, заявив Надзвичайний і Повноважний Посол Індії в Україні Дебабрат Саха на зустрічі з міністром вугільної промисловості України Віктором Тополовим у Києві. Як повідомила прес- служба Мінвуглепрому, керівник міністерства у свою чергу запевнив посла, що приватизація вугледобувних підприємств проходитиме прозоро і тільки на конкурсній основі. Він також повідомив про зацікавленість українських підприємців брати участь у реконструкції металургійних комбінатів та будівництві нових шахт в Індії. Сторони домовилися про більш тісну співпрацю в цьому та інших питаннях, які мають взаємний інтерес.
Морозиво «для себе» та на експорт
Асоціація «Українське морозиво», яка об’єднує 27 підприємств-виробників морозива в Україні, прогнозує збільшення виробництва цієї продукції у 2006 році на 5% — приблизно до 127 тис. тонн. Про це повідомила виконавчий директор асоціації Ірина Гудз. Вона відзначила, що протягом останніх 10 років обсяги виробництва морозива щорічно збільшуються в середньому на 5%. Як повідомив президент асоціації Ігор Бартковський, у 2005 році виробництво цієї продукції збільшилося на 9,7% — до 120,930 тис. тонн. Виробники також збільшили експорт морозива майже на 62%, реалізувавши на зовнішні ринки 4,425 тис. тонн. При цьому експортні поставки у 2005 році перевищили імпорт морозива до країни майже в шість разів. За словами І. Бартковського, основними імпортерами цієї продукції до України є, зокрема, Литва, Франція, Росія, Молдова та Німеччина. Споживання морозива в Україні минулого року становило 2,5 кг на душу населення.
Переміщення в керівництві
Головою правління ВАТ «Сумський завод «Насосенергомаш» обрано Олександра Ващенка, який раніше обіймав посаду першого заступника генерального директора — директора з питань виробництва ВАТ «Криворізький турбінний завод «Констар». Олега Соколова, який раніше обіймав посаду голави правління «Насосенергомашу», обрано головою наглядової ради, змінивши на цій посаді Володимира Лук’яненка — голову правління Сумського машинобудівного НПО ім. Фрунзе. ВАТ «Насосенергомаш» випускає мережеві, відцентрові перекачувальні та вакуумні насоси для різних галузей промисловості.
ММК не продається
Маріупольський металургійний комбінат ім. Ілліча (ММК ім. Ілліча) не планується продавати ні найбільшому європейському сталеливарному концерну Arcelor SA, ні українським або російським олігархам. Про це заявив агентству Інтерфакс-Україна голова правління ВАТ «ММК ім. Ілліча» народний депутат Володимир Бойко. За його словами, зустріч, яка відбулася раніше з представником Arcelor, не означає, що йдеться про продаж підприємства. «Я не можу свій народ продати! А олігархи ніяк не зрозуміють, що я ніколи не прагнув багатства, його у мене немає. Для мене головне — люди та Україна», — відзначив В. Бойко. Голова правління нагадав, що всі акції підприємства належать трудовому колективу. «Ми чисті та відкриті й постійно боремося за своє існування. І які тут можуть бути переговори про продаж?» — сказав співрозмовник агентства. ММК ім. Ілліча випускає 21,4% продукції всієї чорної металургії України.