Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

1 лютого, 2006 - 00:00

Міністерство управлятиме держмайном портів

Уряд України підтримав пропозицію Міністерства транспорту та зв’язку про передачу в сферу управління транспортного відомства держмайна, що не ввійшло в статутні фонди українських річкових портів. Це визначено розпорядженням Кабінету Міністрів від 25 січня. Відповідно до документа, в управління транспортного відомства передається держмайно портів, що не ввійшли в статутні фонди: ВАТ «Київський річковий порт», ВАТ «Чернігівський порт», ВАТ «Черкаський річковий порт», ВАТ «Новокаховський річковий порт», ВАТ «Дніпродзержинський річковий порт», ВАТ «Кременчуцький річковий порт», а також виступаючих дочірніми підприємствами АСК «Укррічфлот» — ВАТ «Запорізький річковий порт», ВАТ «Дніпропетровський річковий порт», ВАТ «Херсонський річковий порт».

Прибуток на молоці

Один із найбільших виробників продукції зі збираного молока в Україні ВАТ «Галактон», який входить до групи компаній «Юнімілк-Україна», закінчив 2005 рік з чистим прибутком 2,045 млн. грн., тоді як 2004 рік було завершено зі збитком 0,517 млн. грн. Як повідомило агентство Інтерфакс-Україна джерело в компанії, її чистий прибуток від реалізації торік зменшився на 4,6% порівняно з попереднім роком — до 248,361 млн. грн. ВАТ «Кременчуцький міськмолокозавод» (Полтавська обл.), що входить до групи, 2005 року отримало чистий прибуток 10,879 млн. грн., тоді як 2004 року — 1,18 млн. грн. Підприємство збільшило чистий прибуток від реалізації на 17,8% порівняно з 2004 роком — до 144,2 млн. грн.

Будівельний «десант» до Гомельської області

Холдингова компанія «Київміськбуд» планує побудувати в Гомельській області (Білорусь) 30 будинків підвищеної висотності загальною площею близько 200 тис. кв. м. Як повідомили агентство Інтерфакс-Україна в компанії, під час переговорів з керівництвом Гомельської області були досягнуті домовленості про передачу «Київміськбуду» під забудову будівельних майданчиків, на яких можна реалізувати ці проекти. Сторони також підписали протокол про наміри, згідно з яким буде створено ініціативну групу, що вивчає конкретні проекти і шляхи співпраці. Будівельний комплекс Гомельської області нараховує 42 великі будівельні підприємства. Усього в галузі працюють 35 тис. будівельників, в той час як у «Київміськбуді» — 42 тисячі.

Тиражування платіжних карт триває

Українські банки-члени міжнародної платіжної системи Visa Int. до кінця 2006 року можуть збільшити кількість емітованих платіжних карт цієї системи на 33,3% — майже до 20 млн. штук. Про це повідомив старший віце-президент Visa Int. Лу Наумовський. При цьому він зазначив, що за кількістю випущених карт Україна посідає друге місце в Центральній і Східній Європі після Російської Федерації. Згідно з попередніми даними, за підсумками 2005 року українські банки емітували близько 15 млн. карт цієї платіжної системи. За станом на початок жовтня 2005 року банки випустили близько 700 тис. чіпових карт. Річний оборот з 1 жовтня 2004-го по 1 жовтня 2005 року по картах Visa в Україні становив $7,7 млрд. Членами Visa Int. є 70 українських банків.

Пасажирські авіаперевезення зросли на 37%

Авіакомпанія «Міжнародні авіалінії України» (МАУ) 2005 року збільшила перевезення пасажирів на 37% порівняно з 2004 роком — до 870 тис. чоловік. При цьому пасажиропотік зріс на 40% і становив 1,47 млн. пас/км. Прибутки авіакомпанії за рік зросли на 30% і досягли $158 млн. 2006 року МАУ поповнить свій парк трьома літаками Boeing-737. Один з них — Boeing-737-400 — буде взято на умовах операційного лізингу в General Electric Capital Aviation Services (GECAS), другий — Boeing-737-500 — у компанії Boeing. Третій — Boeing-737-500 — буде поставлено на умовах операційного лізингу також компанією Boeing. Зараз у парку МАУ — сім літаків Boeing-737.

Лабораторія на колесах

Вчора відбулася презентація мобільної лабораторії контролю якості нафтопродуктів у мережі АЗС WOG. Головною особливістю пересувної лабораторії, яка працює на базі мікроавтобуса Volkswagen, є прилад IROX-2000 австрійського виробництва, що дає змогу контролювати близько 30 параметрів бензину і зберігає в пам’яті результати досліджень 200 замірів нафтопродуктів. Термін обробки аналізів триває всього 3,5 хвилини. Лабораторія також має октаномір, що дає можливість вимірювати октанове число бензинів та цитанове число дизельного пального. «Придбання мобільної лабораторії — це черговий крок у напрямі посилення контролю якості нафтопродуктів», — вважає директор СП «Західна нафтова група» (власник ТМ WOG) Сергій Корецький.

Газета: 
Рубрика: