Гідроагрегат для узбецької ГЕС
Українська компанія «Сож Інвест» виграла тендер на поставку гідроагрегата для Шахімарданської ГЕС в Узбекистані вартістю $1,3 млн. Про це повідомили «Інтерфаксу» в спеціалізованому об’єднанні «Узводенерго» (замовник будівництва входить до складу міністерства сільського та водного господарства Узбекистану). Контракт на поставку гідроагрегата передбачається підписати в першому кварталі поточного року. Будівництво малої Шахімарданської ГЕС потужністю 2,2 МВт у Ферганській області на річці Коксу було розпочате у 2002 році. При виході на проектну потужність середньорічне вироблення електроенергії становитиме 16 млн. кВт/год.
Рік обіцяє бути прибутковим
Держпідприємство «Хімпром» (Первомайськ Харківської області) у 2006 році планує збільшити обсяги виробництва у 2,8 разу, тоді як за минулий рік вони виросли 1,7 разу. Про це повідомив голова Харківської облдержадміністрації Арсен Аваков. За прогнозами А. Авакова, очікуваний прибуток «Хімпрома» у 2006 році перевищить 7 млн. грн. за рахунок переобладнання виробництва і випуску нової продукції, у той час як у 2005 році підприємству не вдалося вийти на прибуткову роботу, незважаючи на зростання виробництва. Харківські обласні власті розраховували, що підприємство вийде на беззбиткову роботу завдяки співпраці з Миколаївським глиноземним заводом, однак останній відмовився від партнерства з «Хімпромом» через високі ціни на його продукцію.
Солод для власних потреб
Компанія «Оболонь» (Київ), що входить у четвірку найбільших виробників пива в Україні, розпочала будівництво в Хмельницькій області нового солодового заводу. Потужність першої черги заводу становитиме 60 тисяч тонн продукції на рік. Як повідомив почесний президент компанії Олександр Слободян, вже розпочате будівництво основного корпусу солодового виробництва. Компанія розраховує на запуск першої черги підприємства в 2007 році. Зі слів А. Слободяна, «Оболонь» планує інвестувати у будівництво солодового заводу близько EUR 20 млн. без урахування раніше вкладених у цей проект коштів. Передбачається, що новий завод буде забезпечувати тільки потреби компанії в солоді.
Обладнання удосконалять
ВАТ «Азовмаш» (Маріуполь) виготовив обладнання для доменного цеху Алчевського металургійного комбінату (АМК) на суму понад EUR4 млн. У рамках контракту, укладеного на початку 2005 року, АМК буде поставлений трансферкар (вагон для доставки шихти до місця зважування) і безконусно завантажувальний пристрій. Це третій трансферкар, випущений «Азовмашем», — раніше два таких вагони були поставлені в Угорщину. Завантажувальні пристрої «Азовмаш» раніше постачав меткомбінатам «Азовсталь» і «Запоріжсталь». Новий пристрій має кілька конструктивних удосконалень, які дозволяють зменшити викид пилу при засипці шихти, а також зекономити від 20 до 40 кг коксу на одну тонну виплавленого чавуну. Планом на 2006 рік передбачене виготовлення понад 11 тис. тонн металоконструкцій доменного і сталеплавильного обладнання, при цьому вже в січні планується відвантажити замовникам 1,3 тис. тонн цього обладнання.
Профілактика пташиного грипу на авіарейсах
Авіакомпанія «Аеросвіт-Українські авіалінії» в зв’язку з пташиним грипом вводить додаткові профілактичні заходи безпеки на рейсах до Туреччини, а також до Південно-Східної Азії. Як повідомив агентству «Інтерфакс- Україна» прес-секретар авіакомпанії Сергій Куций, на регулярних рейсах «Аеросвіту» сполученням з Туреччиною, КНР і Таїландом діють спеціальні рекомендації Головного державного санітарного лікаря Цивільної авіації України та Міжнародної асоціації транспортної авіації (IATA) по запобіганню занесення до України та поширення інфекції. Зараз загрузки рейсів авіакомпанії сполученням з Туреччиною відображають сезонні коливання і становлять 70—80%. Однак, у зв’язку з негативною інформацією про пташиний грип у ЗМІ, в авіакомпанії прогнозують 5—10% падіння загрузки на чартерних рейсах у Туреччину протягом кінця січня — початку лютого. Наразі «Аеросвіт» виконує регулярні рейси сполученням Київ—Стамбул п’ять разів на тиждень, а також двічі на тиждень — чартерні рейси.
У Києві побудують торгово-офісний центр
Компанія «Кармен-трейдінг» виступила замовником будівництва торгового центру з офісними та складськими приміщеннями на проспекті Перемоги, 67 в Святошинському районі Києва. Проект був поданий на консультативний розгляд містобудівної ради архітектурної майстерні «С. Юнаков». Як повідомив автор проекту Сергій Юнаков, 11-поверховий комплекс планується побудувати на ділянці площею 1 га. До складу комплексу ввійдуть п’ять автономних офісних блоків загальною площею 23,24 тис. кв. м, торговий центр площею близько 9 тис. кв. м, конгрес- центр площею 1,4 тис. кв. м, а також підземний і прибудований паркінг на 428 машиноміст. У комплексі буде вестися торгівля за каталогами предметів для обробки й облаштування інтер’єрів.