Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

31 серпня, 1999 - 00:00

В Москві кожен іноземний робітник стане на облік

Мер російської столиці Юрій Лужков «у зв'язку з необхідністю впорядкування перебування великої кількості іноземних громадян з країн ближнього та дальнього зарубіжжя» видав розпорядження про введення з 1 жовтня 1999 р. тимчасового порядку реєстрації іноземних робітників. «Впорядкуванням» буде займатися міграційна служба Москви. Перевіряючи списки місцевих робітників у правоохоронних органів. За результатами перевірки буде ухвалюватись рішення про реєстрацію робітника. І навіть якщо робітник не має кримінального минулого, має документи, що підтверджують його особу і можливість тимчасового проживання на території Москви або Підмосков'я, шансів пройти реєстрацію в нього не так багато. Бо «щасливчиками» мають стати лише ті іноземці, котрі займатимуть робочі місця, «непривабливі для російських громадян за рівнем оплати і умовами праці».

Тому, хто все ж таки пройшов «чистку», повідомляє агентство УНІАН, видаватиметься облікова картка, з вказаними адресою тимчасового перебування, назвою організації роботодавця і реквізитами страховки. Облікова картка обійдеться роботодавцю в розмірі тридцяти мінімальних зарплат (а п'ята частина усіх коштів піде на оплату депортації іноземців, що підлягають висилці з Росії), iнформує кореспондент Євген КОНИК.

Кампанія за чисту воду

За останні 30 років у Луганську спостерігається погіршення стану води у всіх водозаборах міста. Вміст нітрату у воді збільшився у 2-4 рази, хлоридів — майже у три рази, близько 40% води втрачається у водопроводах через їхню несправність і старість. А, як відомо, хімічне і бактерійне забруднення підземних джерел питної води створюють несприятливу епідеміологічну ситуацію, не кажучи вже про хронічний вплив забруднення на здоров'я людей.

З 10 серпня в Луганську стартувала кампанія «Місту — чисту воду», яка проводиться в рамках Донецького проекту формування суспільної екологічної свідомості, розгорнутого в десяти містах України, повідомляє кореспондент «Дня» Алла АНТИПОВА. Цю роботу спільними зусиллями і можливостями проводять Луганська обласна організація «Зеленій свiт», Луганська міська рада, педуніверситет і студентський екологічний клуб СТЕК. На думку організаторів, акція допоможе успішніше вирішувати таку важливу проблему для регіону, як зберігання питної води — життєво необхідного для людини природного ресурсу.

Перші полеглі в «битві за хліб»

На зернотоку в селі Оринін Кам'янець-подільського району прогримів постріл. Куля вдарила навиліт 31-річного чоловіка і зачепила його 15-річного приятеля. Старший за віком помер у дорозі до лікарні, а молодшого потерпілого госпіталізовано. «Медперсонал не втрачає надію, що пораненого вдасться повернути до життя», — повідомив кореспондентові «Дня» Михайлу ВАСИЛЕВСЬКОМУ співробітник центру громадських зв'язків УМВС у Хмельницькій області Ігор Байдак. Стріляв 50-річний сторож зернотоку. З карабіна. Дав перші свідчення потерпілий, який відбувся пораненням і втратою старшого приятеля. Начебто вони домовилися із сторожем току, що куплять трохи зерна. Вже, було, сторгувалися і вдарили по руках, та ні з того ні з сього виникло між ними якесь непорозуміння. Отож, сторож «вирішив трохи налякати». Узяв напереваги карабіна... «Налякав» аж до смерті. Карабін вилучено. Сторож запевняє, що якось знайшов цю біду в лісі. «Речдок» весь іржавий. Візуально неможливо визначити, коли й де виготовлений. За діло взялися експерти, — завершив своє повідомлення І.Байдак.

Безквартирні кінескопівці вп'яте розпочали похід за свої права

Кілька десятків працівників колись одного з найбільших львівських підприємств «ВАТ Кінескоп» нещодавно розпочали безстрокове пікетування львівської мерії. Це вже п'ята акція з єдиною вимогою — надати житло, яке підприємство пообіцяло згідно із господарським договором. За словами однієї з пікетуючих Ганни Бринецької, ще у 1989 році на підприємстві була організована будівельна бригада, яка займалась спорудженням житла у різноманітних точках України. За це новоспечені будівельники мали протягом трьох років отримати повноцінне житло. Однак йшов час, а підприємство так і не виконувало своїх зобов'язань. Кінескопівці виявились у безглуздій ситуації — з одного боку вони не можуть домогтися належного їм по закону житла, з іншого — не можуть звільнитись з підприємства, яке вже тривалий час є близьким до банкрутства, повідомляє кореспондент «Дня» Олександр СИРЦОВ.

Газета: 
Рубрика: