Фахівці констатують в Україні справжній кредитний бум. На купівлю побутової техніки, меблів, комп’ютерів банкіри з початку року видали близько 20 мільярдів гривень.
Це й не дивно, адже останнім часом банки всіляко спрощують процедуру отримання кредиту, аби потрібні кошти клієнти отримували якомога легше та простіше. Невелике очікування, формальності з укладенням договору — і ось уже в людини на руках нова техніка чи гроші.
Тому не дивно, що у Києві, як і в цілому по Україні, досить швидкими темпами зростає сума простроченої заборгованості по банківських кредитах. Цілком природно, що таке явище пов’язане з чиїмись оборудками, які виходять за рамки закону, вважають у Державній податковій адміністрації України (ДПАУ).
Як повідомили «Дню», податкова міліція столиці активізувала свою роботу з виявлення злочинних проявів у цій сфері. У результаті виявилося безліч слабких місць даної фінансової «кухні»...
Зокрема, як звертають увагу податківці, більшість фінустанов пропонує взяти споживчий кредит, маючи при собі тільки паспорт та ідентифікаційний код. Цим і користувалася злочинна група жителів Київської області, які протягом кількох років отримували кредити, використовуючи документи місцевих жителів. Кредити, звісно ж, не поверталися і використовувалися на власний розсуд.
Такі довідки шахраї виготовляли як на своє прізвище, так і на своїх друзів, яких, вводячи в оману, схиляли до укладання договорів у кредитних спілках та банках.
Обдуреним друзям, як з’ясувалося, ніякої винагороди не давали, а навпаки, сприяли тому, щоб останні змушені були повертати кредити.
Також кредити брались на викрадені або підроблені паспорти. Тобто людина, як правило, і не знає, що повинна погасити кредит на кругленьку суму...
Встановлено, що аферисти своїми діями завдали збитків на суму понад 450 тисяч гривень. За фактом скоєння злочину порушено кримінальну справу. Ведеться слідство.