Українцям пропонують дещо переглянути свої кулінарні вподобання. Замість дорогого м’яса, яке далеко не кожний може собі сьогодні дозволити, їм рекомендують вживати морепродукт. Але, звичайно, не восьминогів чи устриць, а криль, тобто звичайну дрібну креветку, схожу на ту, яку продають (без особливого успіху) на кримських пляжах. Державний департамент рибного господарства навіть вирішив розвернути роз’яснювальну роботу на її користь.
Як відзначив заступник голови департаменту Василь Черник, Україна зараз на другому місці у світі по вилову криля (антарктичної креветки. — Авт. ), виловлюючи в рік близько 10—20 тисяч тонн і поступаючись першістю лише Японії. При цьому велика частина улову йде на експорт. В Україні, за даними керівника департаменту розвитку ТОВ «Інтеррибфлот-Україна» Володимира Лісового, минулого року було куплено всього 4,5 млн. банок криля. Цього року планують продати близько 7 млн., проте чи збудуться ці прогнози, поки що, звичайно, невідомо. У той же час статистика знає, що в Україні на душу населення споживається близько 12 кг морепродуктів на рік, хоча для нормальної життєдіяльності дорослої людини їх необхідно близько 20 кілограмів. І це, насамперед, визначається ціною. Хоча Лісовий стверджує, що криль коштує стільки ж, скільки й свинина, цінники в супемаркетах це спростовують.
Проте Лісовий упевнений, що знизити ціну можна. Для цього треба наростити здобич. Перешкод цьому немає: міжнародні квоти на користування ресурсами Антарктики дозволяють Україні це зробити. Проблема лише в тому, що цей продукт дійсно корисний. Питання тільки в тому, що його в нашій країні мало хто купує. Як тільки підвищиться попит, рибалки обіцяють ловити більше. Лукавлять, напевно. Адже, як відомо, при зростанні попиту насамперед підвищується ціна.