Вітчизняний бізнес налаштований вести переговори з іноземними партнерами в практичній площині. Принаймні про це свідчать підсумки зустрічей українських та швейцарських бізнесменів, які були проведені Українським союзом промисловців і підприємців та Організацією економічного розвитку Західної Швейцарії.
Величезний інтерес вітчизняних підприємців викликав семінар «Ведення бізнесу в Швейцарії», який проходив у Києві. «Ми із задоволенням констатуємо високу готовність українського бізнесу до виходу на західні ринки, його зростаючу конкурентоспроможність, — зазначив президент УСПП Анатолій Кінах. — Для нас є принциповим питанням залучитися підтримкою ділових партнерів із Швейцарії, адже ця співпраця дозволить Україні поглибити інтеграцію в європейський простір». До речі, товарообіг між колишніми суперниками в однiй восьмiй фiналу чемпіонату світу з футболу 2006 р. за минулий рік зріс на 33% і склав 1,7 мільярда доларів. При цьому Швейцарія зайняла сьоме місце серед держав, які найбільше інвестували в економіку України.
На переконання української сторони, зустрічі підприємців двох країн на ЗАТ «Радій» в Кіровограді та АНТК ім. Антонова в Києві, організовані УСПП, довели, що український бізнес гідний бути рівним партнером і західним виробникам, і західним банкам. Зокрема, в Кіровограді партнери обговорили можливість виготовлення електронного обладнання для різних систем, які працюють з аварійними та небезпечними ситуаціями — комунальних, пожежних, газових служб тощо. А на АНТК ім. Антонова партнери із Західної Швейцарії зацікавилися проектами з виготовлення «Русланів» підвищеної вантажопідйомності та обладнання для контролю за зледенінням літаків.
Якщо підготовчі роботи пройдуть успішно, можна буде говорити про нові проекти, виробничою базою для яких стануть українські заводи, а з питань залучення інвестицій та освоєння ринків будуть допомагати швейцарські колеги.
Проте для цього необхідна висока ефективність співпраці. А головною її запорукою, на думку українських підприємців, має стати державна політика, спрямована на зміцнення довіри інвесторів, переконання їх у надійності захисту їхніх прав у сенсі зміцнення законодавчої бази та установлення цивілізованої практики ведення зовнішньоекономічних проектів. А це, у свою чергу, вимагає ухвалення ряду законів зі спрощення процедур відводу та оренди землі несільськогосподарського призначення, ліквідації бюрократичних бар’єрів для тих, хто хоче започаткувати бізнес в Україні самостійно або з нашими партнерами, тощо...
Хоча «Руслани» швейцарцям сподобалися настільки, що сторони не збираються «чекати із законодавчого моря погоди»... За повідомленням посла Швейцарії в Україні Георга Цублера, уже протягом поточного року в Україні відбудеться кілька спільних українсько-швейцарських заходів за участю представників уряду та бізнесу двох країн. Так, на вересень запланований форум, присвячений проблемам імпорту з України, а в жовтні до Києва прибуде урядова делегація Швейцарії з метою обговорення питань спільного інвестування та розвитку малого і середнього бізнесу.