Робота переважної частини молочних підприємств районного масштабу сьогодні безпосередньо залежить від кількості корів у приватному секторі. Селяни, незважаючи на нестабільні ціни на молоко, продовжують тримати вдома корівку. Саме від них надходить на молокозаводи левова частка сировини. У тих районах, де пріоритет надається розвитку сільського господарства, інтенсифікація і спеціалізація кормовиробництва також проводиться на належному рівні. Кількість корів у приватному секторі зростає за рахунок сталої кормової бази. І тримають тут господарі, як правило, по 2-3 корови. Постає питання, яке вітчизняна зоотехніка все ще намагається вирішити: як швидко, не викликаючи болісних подразнень у корови, видоїти її з найменшими затратами праці. А вони, як відомо, у молочному скотарстві при ручному доїнні на 45—50% більші, ніж коли той самий процес виконати за допомогою сучасних доїльних апаратів.
В Україні відомим постачальником доїльного обладнання є Черкаське ЗАТ «Агропроммеханізація», продукція якого може конкурувати із зарубіжними аналогами. Про новий індивідуальний доїльний агрегат АД-1001 «Мрія Ф» розповів «Дню» директор ЗАТ «Агропроммеханізація» Микола Литвин:
— Головною особливістю доїльного агрегата «Мрія Ф» є повна відсутність використання технічних олив при роботі вакуумної установки. Ми перші в Україні запропонували так званий «сухий» підхід у роботі вакуумного насоса. Тому на невеликих фермах і в приватних дворах, де застосовують «Мрію Ф», у процесі експлуатації не потрібно відслідковувати і контролювати рівень оливи, додавати її пiд час виробництва. Одночасно із скороченням часу доїння забезпечується отримання молока, що відповідає встановленим санітарно-гігієнічним вимогам: ступінь бактеріальної забрудненості у взятих аналізах після попадання молока до лабораторії був не нижчим вiд першого класу, а насиченість кишковою паличкою у межах норми. Такі скрупульозні мікробіологічні дослідження були пов’язані з введенням у молочну промисловість нового стандарту на молоко, який став жорсткішим. Вартість агрегату складає 1980 гривень. Практикою доведено, що ті власники, які мають 2—3 корови, зможуть окупити його протягом двох- трьох місяцiв. Можливі варіанти розрахунку і в розстрочку — фінансовий стан сільських трудівників нині усім добре відомий.
У цілому виробництво доїльної техніки прибуткове, а рівень рентабельності її у межах 15— 20%. За рік випускається 150 агрегатів, хоча проектні можливості дозволяють виробляти до 300. Вакуумна установка повністю виробляється і комплектується на нашому підприємстві — це гарантує надійність у роботі і зменшує собівартість виробництва. Окремо як на вакуумну установку, так і на доїльний агрегат є сертифікат якості, виданий Державним центром стандартизації, метрології і сертифікації у Черкасах. Протягом 1,5 року з моменту придбання товару покупець може звернутися до нас у разі будь-якої несправності за правом безкоштовного ремонту.