До кінця року планується «запустити» 11 МТС, дві з яких — у селищах Холми та Срібне — вже почали «відробляти» отримані на п’ять років із державного лізингового фонду кошти. За підрахунками облуправління АПК, для реалізації проекту потрібно 20 млн. грн., з яких отримано поки що лише 1,5 млн. із державного лізингового фонду. На ці кошти закуплено 18 тракторів, кормозбиральні комбайни та іншу техніку.
— Досі кожне господарство вирішувало проблеми технічного забезпечення, покладаючись лише на власні сили, — поінформував «День» заступник начальника облуправління АПК Володимир Огієнко. — Зі створенням МТС ситуація може змінитися на краще, бо сьогодні фактично не оновлюється машинно-тракторний парк. Господарства не отримують ніяких коштів і просто не спроможні придбати нову техніку.
За задумом, МТС не що інше, як централізовані мобільні технологічні комплекси, здатні виконувати будь-які сільгоспроботи. Звісно, не за спасибі. Фактично кинуті на самовиживання господарства — особливо за умов постійного зниження цін на сільгосппродукцію та підвищення їх на енергоносії — навряд чи зможуть розрахуватися за надані послуги. А ті, хто має гроші, із сільгоспроботами впораються власноруч. Принаймні сьогодні, як повідомив В.Огієнко, техніка Холминської МТС працює на полях Полтавщини.
Немало, на думку Огієнка, залежатиме й від запропонованих МТС розцінок, щоб господарства не опинялись у становищі обібраних до нитки.
№181 23.09.98 «День»
При використанні наших публікацій посилання на газету обов'язкове. © «День»