Керівництво Дніпропетровщини збирається провести масштабне оновлення трубної інфраструктури житлово-комунального господарства області. З такою ініціативою виступив голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко. До проекту планується залучити вітчизняні підприємства-виробники труб, які працюють на території області. Здешевлення проекту має статися за рахунок того, що зношені труби здаватимуться як металобрухт на металургійні підприємства регіону. «Зараз цей проект перебуває на підготовчому етапі — ми уважно оцінюємо необхідні витрати і масштаби робіт, — повідомив Валентин Резниченко. — Але вже сьогодні можна сказати, що його реалізація дозволить не лише знизити кількість аварій у ЖКГ за рахунок заміни труб, а й дасть нові замовлення промисловим підприємствам, які створюють робочі місця в Дніпропетровській області». За даними Дніпропетровської ОДА, середня зношеність труб у ЖКГ області становить близько 60%. Довжина труб водопостачання в регіоні — 23 тис. км., труб теплопостачання — 5 тис. км.
«Потреба в заміні труб велика, бо труби, прокладені в 70—80-ті роки минулого століття, вже давно відслужили свій термін. Тоді ці труби частенько прокладали господарчим способом, і вони були не найкращої якості», — говорить керівник відділу тепловодопостачання департаменту ЖКГ Дніпропетровської облдержадміністрації Володимир Марченко. За його словами, в нинішніх умовах заміна труб має відбуватися лише після того, як буде затверджено проект, який повинен пройти спеціальну експертизу. При цьому основна частина робіт і фінансування за умов децентралізації лягає на місцеву владу і місцеві бюджети, а обласна влада може їм надати допомогу. Тому оцінити кількість коштів, необхідних на повну заміну труб у ЖКГ області, досить проблематично, вважає В. Марченко.
«Міняти труби, звичайно, необхідно, але міняти їх потрібно на труби зі спеціальним покриттям — так як це роблять у країнах Євросоюзу. Проблема в тому, що такі труби в Україні не випускають, їх потрібно купувати за кордоном, і коштує це недешево», — говорить член ради Ліги аудиторів України Михайло Крапивко. За його словами, він не бачить особливого сенсу в тому, щоб міняти звичайні металеві труби на аналогічні. Оскільки при великих витратах це вирішить проблеми ЖКГ лише ненадовго. «Здавання в брухт старих труб компенсує вартість заміни відсотків на десять, але при цьому під час заміни труб доведеться ламати дороги і тротуари, а потім їх заново асфальтувати. Тоді як при прокладці за новою технологією нічого не потрібно ламати — труби прокладаються під землею за допомогою води, яка подається під високим тиском. «Щоправда, заміна труб за старою технологією може забезпечити замовленнями трубні заводи Пінчука та гірничо-металургійний комплекс. Це дасть їм можливість заробити, але це навряд чи вирішить проблеми ЖКГ», — вважає М. Крапивко.