Світовий банк призупинив надання позики на проект «Контроль за туберкульозом та ВІЛ/СНІДом в Україні» через недостатній прогрес у впровадженні цього проекту. На даний момент, після двох років втілення проекту, українським урядом було використано тільки 2% від загальної суми позики у розмірі $60 млн. «Світовий банк вдається до такого кроку, тому що проекту не вдалося значним чином вплинути на загрозу поширення туберкульозу та ВІЛ/СНІДу, що зростає в Україні та сусідніх державах», — сказав директор Світового банку в Україні, Білорусі та Молдові Пол Бермінгхем. Призупинення використання коштів позики не означає, що Світовий банк припиняє свою діяльність у цій важливій сфері. Банк висловлює надію на можливість обговорення реструктуризації проекту та досягнення домовленості з урядом України щодо більш ефективного та швидкого його впровадження. Прикладом успішної співпраці України з міжнародними фінансовими установами є проект «Удосконалення системи соціальної допомоги». Позика на нього у розмірі $99,4 млн. була схвалена радою директорів Світового банку минулої осені. Проект, впровадження якого розраховано на три роки, має допомогти Україні підвищити ефективність системи соціальної допомоги шляхом більш адресного надання грошової допомоги, вдосконалення системи надання грошової допомоги на місцевих рівнях та спрощення процедур її отримання. Проект допоможе трансформувати мережу офісів соціальної допомоги в Україні на місцевих рівнях в уніфіковану, функціональну та впорядковану структуру, орієнтовану на споживача.
Нещодавно грантову угоду на загальну суму 29 млн. 400 тис. шведських крон (приблизно $3,5 млн.) підписали у Києві міністр економіки України Арсеній Яценюк та голова Представництва Світового банку в Україні Душан Вуйович. Грант надається Шведським міжнародним агентством з розвитку (SIDA) на співфінансування проекту «Удосконалення системи соціальної допомоги», який впроваджує Міністерство праці та соціальної політики на кошти позики Світового банку. Грант спрямований на надання технічної допомоги для розвитку потенціалу Міністерства праці та соціальної політики, Міністерства фінансів та Державного комітету статистики у наступних напрямках: оцінка програм соціальної допомоги, включаючи методологічну допомогу, управління програмами та визначення їх бюджету, які орієнтовані на отримання результату, а також інформування громадськості про реформи в галузі соціальної допомоги, політику соціальної допомоги та послуги, що надаються.
За словами П.Бермінгхема, це стандартна практика, коли в рамках співфінансування проекту, що здійснюється за кошти позики Світового банку, уряд іноземної держави надає грант на зміцнення потенціалу установи, яка впроваджує проект, і таким чином сприяє ефективнішій реалізації цього проекту. «Ми раді підтримати цей проект, оскільки він направлений на підтримку найбільш незахищених прошарків суспільства, — сказав посол Швеції в Україні Джон-Крістер Оландер. — Ми сподіваємося, що цей проект сприятиме зменшенню бідності через створення такої системи соціальної допомоги, яка б ефективно допомагала нужденним. В довгостроковій перспективі це сприятиме розвитку економіки в цілому і наблизить українську систему соціальної допомоги до стандартів ЄС».