Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Надійність — сертифікована

21 грудня, 2004 - 00:00

Ще чотири українські компанії днями отримали від Українського національного комітету Міжнародної торгової палати (УНК МТП) сертифікати партнерської надійності.

Як зазначив президент палати Володимир Щелкунов, донедавна в Україні було всього 11 великих компаній, надійність яких гарантувалася на такому високому рівні. Проте невеликий склад фігурантів цього списку зовсім не означає, що інші підприємства є менш надійними партнерами. Просто отриманню сертифіката передує ряд складних процедур і тривалих перевірок: від докладного вивчення матеріальних активів і фінансових результатів роботи до вивчення дебіторської та кредиторської заборгованості.

«Кожного разу, видаючи сертифікат і, отже, ручаючись за яке- небудь підприємство, ми ризикуємо авторитетом Міжнародної торгової палати. Але ризикуємо лише частково, бо компанії, що отримали його, широко відомі й вже зарекомендували себе не тільки на українському, але й на світовому ринку», — каже Щелкунов. За його словами, таке сертифікування підвищило рейтинг України загалом, збільшивши її інвестиційну привабливість.

Відпрацювавши механізм видачі сертифікатів партнерської надійності вітчизняним підприємствам, Український нацкомітет МТП в найближчому майбутньому збирається зайнятися також і рейтингуванням українських компаній. За словами Щелкунова, УНК вже закінчує розробку відповідних методичних рекомендацій. «Комісія з цінних паперів і фондового ринку дозволила нам визначати рейтинг підприємств, включивши Нацкомітет до компаній, що займаються цими питаннями, — повідомив Щелкунов. — Оскільки ми безпосередньо маємо справу з промисловцями і підприємцями країни, то ця процедура у нас не займатиме багато часу, а результат буде досить об’єктивним і авторитетним». При цьому він зазначив, що від рейтингу залежатиме довір’я до держави, влади і безпосередньо до бізнесових кіл України.

Не виключено, що незаангажований рейтинг дійсно відображатиме реальну ситуацію в тій або іншій галузі країни, стан справ в тій або іншій компанії. Можливо, такий самокритичний погляд країни на власний економічний розвиток також сприятиме наданню вітчизняній економіці статусу ринкової, прискорить наш вступ до СОТ. Це, за словами президента УНК, має статися вже в недалекому майбутньому, природно, після стабілізації політичної ситуації в країні.

Як сказав Щелкунов, відповідаючи на запитання «Дня», «вступ до СОТ і ЄС не є самоціллю країни. Це бажання досягнути їхніх стандартів, їхнього рівня життя, тобто цивілізованості, навчитися такому ж найвищому рівню економічних процесів і впровадити їх в Україні. Таким чином ми і станемо членами Євросоюзу». У нинішній політичній ситуації, що склалася, за словами Щелкунова, жоден лідер не зацікавлений в дестабілізації економіки і підприємництва. «Малий і середній бізнес — це середній клас, це основа будь-якої держави», — упевнений Щелкунов. Хоч як би закінчилися вибори, хоч яка б політична ситуація склалася в Україні — економіка тільки прогресуватиме, стверджує голова Торгової палати. «Подальший розвиток неминучий, тому що підприємці стабільно й системно працюють за міжнародними правилами ведення бізнесу, тому що вони навчилися виживати за нинішніх умов, і практично у них одне прохання до влади — не заважати». За словами Щелкунова, характерною рисою сучасного бізнесмена є розуміння, що тільки завдяки політичній стабільності в державі може бути стабільний бізнес.

Марина БРИКИМОВА, «День»
Газета: 
Рубрика: