Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Надсекретне підприємство випускає телефонні станції

5 червня, 1997 - 00:00

У Дніпропетровську стало до ладу спільне підприємство з виробництва телекомунікаційного обладнання "Дніпро-ДЕУ". Воно створено на базі одного з підрозділів колишнього надсекретного ВО "Дніпровський машинобудівний завод", єдиного за радянських часів розробника й виробника радіолокаційних комплексів протиракетної оборони. Останні роки завод і його КБ "Дніпровське", залишившись без військових замовлень, перебували в скрутному становищі.

Пропозиція про створення СП з найбільшою південнокорейською корпорацією "ДЕУ" надійшла вчасно, проте подальший торг про умови договору тривав півроку. ТАТ "ДМЗ" і "ДЕУ" створили статутний фонд у $10 млн. з рівними частками сторін. Українська сторона внесла свою частину заводським майном, а корейська - грошима й обладнанням. Крім того, на реконструкцію підприємства, яка тривала п'ять місяців, "ДЕУ" виділила пільговий кредит у сумі $2,5 млн.

За словами генерального директора "Дніпро-ДЕУ" Михайла Фількіна, підприємство, на якому працює 500 осіб, займатиметься складанням південнокорейських цифрових телефонних станцій DTS-3100. Потужність підприємства - 300 тис. ліній на рік. Проблем зі збутом, очевидно, не буде, бо "ДЕУ", яка перемогла в тендері на телефонізацію України, підписала рамоковий контракт із "Укртелекомом" на десять років. Частина продукції піде на експорт у країни СНД і Східної Європи. А через три місяці "Дніпро-ДЕУ" розпочне випуск телефонних апаратів - до 200 тисяч на рік.

Як повідомив на відкритті заводу представник "ДЕУ" в Україні Джо Хо Кім, у принципі вирішено питання про виділення Південною Кореєю для "Укртелекому" та "Дніпро-ДЕУ" держкредиту в обсязі $50-80 млн. на розвиток телекомунікаційних мереж України. Однак і це ще не все. Міністерство машинобудування, ВПК і конверсії підписало з "ДЕУ" меморандум про створення на базі ДМЗ ряду СП із виробництва кольорових телевізорів, відеомагнітофонів, холодильників і пральних машин. На їх виробництві буде зайнято понад 1,5 тис. осіб.

Щодо заробітку, то українські робітники розраховували на більше: він становитиме 250 гривень на місяць, хоча їхні корейські колеги, зайняті на аналогічному виробництві в себе на батьківщині, отримують $1,5-2 тис.

Вадим РИЖКОВ, "День"
Газета: 
Рубрика: