ІТ-напрям є одним із пріоритетних у сучасній системі освіти, говорить міністр освіти і науки України Сергій Квіт. «Сучасна концепція освіти в Україні передбачає можливість здобуття найнеобхідніших знань у максимально практичній площині. Насамперед це стосується хай-тек сектору, який є одним із флагманів української економіки. Наші програмісти — добре відомі на міжнародній арені. Але для подальшого розвитку сектору необхідно вміти створювати власні продукти світового рівня», — сказав міністр під час відкриття спеціалізованої навчальної лабораторії з розробки програмного забезпечення для продуктів Apple — IOSDevLab.
Навчання у лабораторії триватиме 2,5 місяця. За цей час студенти відвідають майстер-класи від фахівців, відкриті лекції лідерів галузі, а також попрактикуються у самостійному написанні програмного забезпечення. Слухачі тренінгів отримають повні знання про те, як створити власний додаток та вкласти його в AppStore.
Започаткували навчальну програму BIONICUniversity та компанія MacPaw. За словами члена Наглядової ради BIONICUniversity Віктора Галасюка вміння програмувати для IOS робить спеціаліста конкурентним на світовому ринку. «Компанія Apple — один зі світових лідерів у сфері високих технологій. Уміння програмувати для операційної системи IOS надасть слухачам BIONICUniversity конкурентні переваги, які дозволять створювати готові програмні продукти та заробляти власним інтелектом», — говорить Галасюк.
Заявки на навчання подали понад 100 студентів-програмістів, серед яких шляхом співбесіди було обрано 14 найкращих, які вже цього тижня почнуть опановувати новітні технології програмування.
Щодо критеріїв добору, то для тренера лабораторії Ігоря Хоменка найважливішою є наявність стабільної університетської бази. «Особисто для мене головним було, щоб люди добре знали об’єктно-орієнтоване програмування. Крім цього, для занять необхідно розуміти основи java-програмування. Це університетський курс. Якщо вони мали досвід роботи — це теж добре, але загалом бази для нас було досить. Відштовхуючись від цього, я зможу пояснити, що таке програмування для IOS-телефонів. Спочатку студентам навряд чи вдасться створити нові програми. Ми почнемо з лабораторних робіт, щоб вони могли зрозуміти та відтворити технологію. Якщо студенти матимуть достатньо знань, ми зможемо зосередити їхню увагу на певних технологіях. У цьому напрямі вони розроблятимуть прості програми, до прикладу органайзери. Після цього ми плануємо зробити своєрідну модель компанії, де частина студентів розроблятиме програму, частина керуватиме і частина тестуватиме. Таким чином вони повинні випустити свій продукт. Ми не ставимо за ціль опублікувати його, оскільки два місяці — це замало для створення якісної програми, але це має бути повноцінний проект, який демонструватиме розуміння студентів», — розповідає Хоменко.
Тренери переконані, що з усіма набутими знаннями студенти зможуть з легкістю отримати роботу у провідних світових ІТ-компаніях. Вакансії пропонуватиме і компанія-партнер MacPaw, розповідає її представник Олександр Косован. «Сучасне динамічне середовище диктує нам високі вимоги до рівня підготовки фахівців, тому необхідно допомагати українській молоді у її прагненні до технічних знань. Чимало з українських ІТ-компаній уже здобули успіх далеко за межами нашої країни. Сподіваємося, що IOSDevLab стане стартовим майданчиком для успішних інноваційних проектів зі всесвітнім визнанням», — говорить Косован.