Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Норвезький плацдарм

В Україні створюється операційний IТ-центр
15 вересня, 2007 - 00:00

Норвезька компанія EDB Business Partner, яка є однією з найбільших ІТ-груп країн Скандинавії, ще в січні цього року домовилася про купівлю 60,1% акцій ТОВ «Інфопульс Україна», а в липні уклала угоду про купівлю 60,1% ТОВ «Міратех Україна». До кінця року норвежці планують завершити процес поглинання цих українських компаній. Та такі дії — лише плацдарм для амбіційних планів. Скандинави до 2010 року розраховують стати лідером української ІТ-індустрії.

Представники EDB зазначили, що наразі ціла низка скандинавських компаній відкривають підрозділи у Східній Європі. Присутність у цьому регіоні є важливою для задоволення потреб клієнтів. І Україна є привабливим ринком. До того ж ІТ-ринок України, як і Східної Європи загалом, динамічно розвивається, й попит на ньому постійно зростає. «У нас назбиралася чимала кількість замовлень...», — констатують в EDB. Тож норвежці покладають великі надії на новопридбаних українських «легіонерів». «Українські компанії, якi належать EDB, відіграватимуть важливу роль у наших пропозиціях міжнародним компаніям, які шукають операційні ІТ послуги в Україні та в усьомусхідноєвропейському регіоні», — заявив журналістам президент та виконавчий директор EDB Business Partner Ендре Рангнес.

Для норвежців визначальними факторами приходу в Україну також стали база підготовки кваліфікованих кадрів, відносна політична стабільність, присутність земляків з Telenor та знання українцями іноземних мов. «Внутрішній ринок України в майбутньому буде надзвичайно цікавим», — прогнозує Рангнес.

Думку норвежця підтримують і вітчизняні експерти. Зокрема, генеральний директор та засновник компанії «Інфопульс» Олексій Сігов стверджує, що український ІТ-ринок розвиватиметься швидкими темпами, хоча в приватній розмові й відзначає, що увага й піклування до цього виду бізнесу з боку держави не завадили б. «Цей сектор розвивається дуже динамічно, останнім часом ми мали близько 30% зростання на рік. Нині теж, не сумніваюся, досягнемо цієї цифри. А в найближчі п’ять-сім років темпи зростання, я гадаю, у нас будуть не менші. Адже ми змогли завоювати авторитет, і наш бізнес зростає дуже успішно. Я впевнений, що ми зможемо витримати таку швидкість розвитку і в найближчі роки», — стверджує Сігов.

Колегу й відтепер партнера підтримує й президент «Міратеху» Микола Роєнко. «Є великі перспективи для розвитку цього бізнесу в Україні. Це — тенденція. І це зараз, мабуть, найсерйозніша інвестиція у цей сектор...», — наголошує він. Утім, підприємець відзначив і проблеми. Одна з них — дефіцит кваліфікованих кадрів. Хоча норвежці й захоплюються якістю української освіти, вітчизняні роботодавці в сфері ІТ не в захваті від рівня кваліфікації нинішніх випускників. «Не вистачає кваліфікованих ресурсів, особливо менеджерів середньої ланки, — підкреслює Роєнко, й додає, — випускники ВНЗ насправді потребують допомоги з боку компаній».

Учасники угоди сподіваються, що згодом виправлять ситуацію. Для початку планується відкрити операійний ІТ-центр з офісами в Києві та Житомирі на базі «Інфопульсу», що стане першим в Україні подібним закладом, відкритим європейською бізнесовою групою. «Новий центр надасть додаткові можливості для кращих пропозицій нашим клієнтам у скандинавському регіоні», — пояснює Рангнес. За його словами, завдяки новопридбаним українським компаніям у EDB нині нараховується близько 600 співробітників у нашій державі. Норвежці обіцяють, що ця цифра суттєво зросте вже до кінця цього року за рахунок відкриття нових робочих місць, причому близько ста вітчизняних спеціалістів будуть залучати до роботи компанії в інших країнах. «Завдяки нашим зусиллям ми зможемо побудувати довгострокові зв’язки між EDB як однією з провідних ІТ-компаній у скандинавському регіоні та важливими експертними центрами в ІТ-сфері в Україні», — заявив Ендре Рангнес журналістам.

Президент та виконавчий директор EDB Business Partner також відзначив, що Україна є важливою частиною подальшого розвитку компанії в східноєвропейському регіоні. І заради успішного розвитку анонсує протягом наступних трьох років прийняття на роботу в Україні 500 спеціалістів. «Ми працюємо над подальшим розвитком усіх наших існуючих офісів. Крім того, ми розглядаємо варіант відкриття нових офісів в Україні для забезпечення доступу до експертних знань та ресурсів, які ми шукаємо...», — додає Рангнес.

До 2010 року EDB планує стати найбільш експортною компанією в галузі ІТ на українському ринку зi штатом в більш ніж тисяча співробітників та лідером української ІТ-індустрії загалом. До того ж, окрім головного офісу в Києві передбачається відкриття ще чотирьох в інших областях країни.

Олексій САВИЦЬКИЙ, «День»
Газета: 
Рубрика: