Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Обережно – вірус!

Україна посідає п’яте місце у світі за рівнем ризику зіткнення з веб-зловмисниками
29 жовтня, 2015 - 12:57

За даними, отриманими за допомогою хмарної інфраструктури Kaspersky Security Network (KSN), за період з липня по вересень цього року, третина (33,7%) українських користувачів KSN стикнулися із загрозами, які поширювалися через Інтернет.

Аналітики компанії зауважують, що гаджети українських користувачів схильні до зараження через неоновлене програмне забезпечення та піратські копії програм. 17% усіх заражень припадає на користувачів, які працюють із застарілою операційною системою Windows XP. В Україні також було відзначено чималу кількість спрацьовувань антивірусу на програми-вимагачі та шифрувальники. Йдеться про шкідливі програми, мета яких — заблокувати пристрій або браузер, зашифрувати файли користувача та зробити їх недоступними без спеціального ключа, за який потрібно заплатити викуп.

Щоб привернути увагу користувачів, пояснюють у компанії, зловмисники застосовують методи соціальної інженерії, спекулюють на актуальних темах, зокрема й пов’язаних із загостренням політичної ситуації в країні. Наприклад, розсилають спам та фішингові повідомлення в соціальних мережах або ж створюють шкідливі сайти. «Зловмисники постійно шукають нові способи отримати вигоду з необережних дій інтернет-користувачів. Ситуацію погіршує те, що часто українці використовують піратські версії програм, не встановлюють оновлення для ПЗ і не роблять резервні копії своїх файлів», — каже старший антивірусний експерт Kaspersky Lab Девід Емм. За його словами, щоб виключити можливість втрати грошей, часу і файлів як своїх особистих, так і роботодавця, користувачам слід з усією серйозністю ставитися до захисту комп’ютерів та мобільних пристроїв. «Компанії та домашні користувачі повинні бути інформовані про ризики і дотримувати правил інформаційної безпеки», — додає він.

Саме тому компаніям слід розробити і впровадити політику безпеки, які співробітники повинні розуміти і яких вони мають дотримувати; а також використовувати ефективне і просте в управлінні програмне рішення, здатне забезпечити всебічний захист від шкідливих програм: на серверах, віртуальних машинах, комп’ютерах, мобільних пристроях. Особливу увагу необхідно приділити управлінню оновленнями ПЗ, контролю додатків і створенню списку дозволеного до встановлення ПЗ.

Домашні користувачі також повинні застосовувати комплексне захисне програмне рішення. Важливо мати надійний захист, особливо, якщо пристрій — будь-то настільний комп’ютер, планшет або смартфон — використовується для доступу в Інтернет, здійснення онлайн-платежів, відвідування соціальних мереж та інших видів діяльності, пов’язаних з передачею особистої інформації, рекомендують у Kaspersky Lab.

Марія ЮЗИЧ
Газета: 
Рубрика: