Чи є достатніми гарантії української влади для того, щоб до України прийшли іноземні інвестиції? — з таким запитанням кореспондент «Дня» звернувся до учасникiв мiнi-Давоса.
Брайан БЕСТ , президент Foyil Securities:
— Проведення Міжнародного економічного форуму в Києві має позитивно позначитися на інвестиційному кліматі України. Взагалі, я завжди позитивно оцінюю спілкування держави і бізнесу, особливо якщо є результати. Які результати будуть після цієї конференції, я не знаю. Наші ідеї і коментарі мають бути надані уряду в найближчі два тижні, а ще через два тижні ми розраховуємо побачити реакцію держави.
Якщо кількома словами охарактеризувати проблеми України, про які йшлося на форумі, і рішення, на які інвестори чекають від уряду і Президента, то тут на перше місце виходить законодавча база. Для бізнесу і інвестора це дуже важливо. Як ми можемо виходити грати на поле, якщо немає правил. На другому місці реприватизація. Вона насторожує, або, вірніше, лякає інвесторів. Це не означає, що вони проти реприватизації. Просто ніхто з них не розуміє, за якими принципами мають намір її провести. І держава, до того ж зовсім не коментує свої дії.
Андрій ЧУЛАК , директор, Інвестиційне фінансування Мерріл Лінч:
— Це був дуже корисний форум з погляду залучення іноземних інвесторів.
Андрій КОЛОДЮК , президент Фонду «Інформаційне товариство України»:
— Інвестицій в IТ-сектор Україні чекати не варто! Під час проведення міні-Давосу в Києві і під час зустрічі, на якій був присутній Президент України Віктор Ющенко, іноземні інвестори дали чітко зрозуміти, що Україні не варто чекати інвестицій у високотехнологичну галузь доти, поки в нашій країні не буде відрегульоване питання, пов’язане з інтелектуальною власністю. Проте іноземні інвестори підтвердили, що Україна, з її 50% щорічним зростанням ІТ-галузі і з урахуванням географічного розташування, має сьогодні унікальну можливість скласти конкуренцію Індії, яка в досить короткий термін, приблизно десять років, створила з нуля нову галузь економіки — виробництво програмного забезпечення і інформаційних технологій. Обсяг цього ринку в Індії вже 2008 року має скласти приблизно 50 млрд. доларів.
Ігор МАЗЕПА , генеральний директор інвестиційної компанії «Конкорд Капітал»:
— Підсумки позачергового круглого столу по Україні, проведеного Всесвітнім економічним форумом, свідчили про активізацію інтересу західних інвесторів до України. Саме тому основним месиджем, що прозвучав на цьому заході з вуст прем’єра Юлії Тимошенко, стала, з одного боку, відмова від реприватизації як такої, а з іншого — однозначне рішення про повернення до держвласності приватизованого пакета «Криворіжсталі».
Крім того, виступи українських політиків на форумі свідчили про значну їх увагу до питання недосконалості вітчизняного законодавства. Особливу увагу у своєму виступі Президент України приділив необхідності прийняття нового закону про акціонерні товариства. Очевидно, що у Президента є жорстка воля провести цей закон через парламент, що дозволило б наблизити відносини між акціонерами в Україні до міжнародних стандартів. Такий інтерес керівництва країни до закону можна однозначно трактувати як свідчення майбутніх великих змін в інфраструктурі фондового ринку.