Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

ОПИТУВАННЯ «Дня

10 серпня, 1999 - 00:00


Як ви оцінюєте нинішню політику Нацбанку?

Президент концерну «Фіко» Віктор ФЕДОРОВ:

— В НБУ сьогодні просто немає ресурсів. А ще — великий дефіцит бюджету і передвиборна кампанія. Як мовиться, нічим крити.

Директор Національної ліги виробників харчових продуктів «Гордість України» Геннадій КУЗНЕЦОВ:

— Мені як звичайному обивателеві, певна річ, не подобається, що гривня падає. Однак іще більшої шкоди цей процес завдає підприємствам, які входять до складу ліги. Адже наші ціни не можуть і не повинні підійматися з такою самою швидкістю, як долар: тут нас обмежує низька купівельна спроможність населення. Однак різні виробничі компоненти доводиться купувати за кордоном за валюту. У результаті вимиваються останні оборотні кошти...

Генеральний директор ЗАТ «Екотехніка» Сергій ПРОСКУРА:

— На тлі заяв про те, що в першому півріччі Нацбанк скупив якусь кількість валюти, його нинішнє повне невтручання у справи на валютному ринку виглядає дуже дивно. Чесно кажучи, я не розумію, що відбувається.

Підприємець із м. Світловодська (Кіровоградська обл.) Олег МАТІЙЦІВ:

— Віктора Ющенка ми поважали саме за те, що він завжди захищав гривню. А тепер йому всі кажуть: проведи інтервенцію. Напевно, в нього є якісь причини для такої позиції. Я вважаю, що нинішній обвал курсу гривні — це результат змови банківських структур. А можливо, і на них хтось тисне...

Підприємець із м. Павлограда (Дніпропетровська обл.) Леонід РОМАНЮК:

— За таких обставин складно висувати якісь претензії до Нацбанку. З погляду практичної економіки це ж природні відносини двох валют. Інакше в цій ситуації і бути не могло. Проте нашому підприємству такий обвал важко буде пережити. Однак переживемо як усе інше, адже в зовнішньоекономічних відносинах не задіяні. Хоча тепер усі підприємства під подвійним ударом: і нафтопродукти подорожчали, і гривня подешевшала.

Газета: 
Рубрика: