Китайські вчені зафіксували у мікроорганізмів ген, що дозволяє протистояти так званим антибіотикам «останньої надії». Це означає, що незабаром можуть з’явитися бактерії, стійкі до всіх відомих типів ліків. Новину опублікувало видання New Scientist. Ген стійкості вже помітили у бактерій, які уражують людей.
Антибіотики «останньої надії», поліміксини, використовують для лікування хвороб, збудники яких можуть протистояти всім іншим типам препаратів. Колістин, найпопулярніший поліміксин, деякі представники сільського господарства використовують для відгодовування свиней і курчат. Тепер вчені з Південно-Китайського сільськогосподарського університету виявили ген стійкості до колістину, який може передаватися від бактерії до бактерії. Науковці дослідили, що цей ген вже поширився на сході Китаю і зустрічається у 15% зразків м’яса і у 21% тварин. Ген почав з’являтися і у бактеріях, що вражають людину, — таких випадків зафіксували 16.
Вчених непокоїть, що ген передається від бактерії до бактерії. Це може призвести до того, що бактерії стануть стійкими до всіх відомих типів антибіотиків. Зокрема, ген легко передається між бактеріями кишкової палички і бактеріями, що викликають захворювання крові, сечостатеві і кишкові інфекції.