Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Освіта та інновації

У Києві відбулася одна із найбільших в Україні ІТ-конференцій
26 березня, 2015 - 09:56
ЗАГАЛОМ НА МАЙДАНЧИКУ GADGET AREA БУЛО ПРЕДСТАВЛЕНО БІЛЬШЕ ДЕСЯТИ РІЗНОМАНІТНИХ ТЕХНОЛОГІЧНИХ ІННОВАЦІЙ. СЕРЕД НИХ — ПРИСТРОЇ, ЩО ДОЗВОЛЯЮТЬ РУХАТИ ПРЕДМЕТИ «СИЛОЮ ДУМКИ», ТА ІГРИ ІЗ «ДОДАТКОВОЮ» РЕАЛЬНІСТЮ

Понад 30 освітніх ІТ-ініціатив, 16 спікерів із шести країн, одні з найцікавіших ІТ-розробок в Україні та за кордоном, а також понад п’ять тисяч відвідувачів... Все це зібрала у столиці України одна з найбільших подій року в світі інноваційних технологій, яка відбувається вже сьомий рік поспіль, — IT Jam 2015.

«Ми це придумали, як захід, який би об’єднував людей як із України, так і з інших країн. Це такий майданчик, на якому люди могли б зустрітися, познайомитися, обмінятися думками і продовжити спілкування у подальшому», — розповідає один із організаторів IT Jam Рімма Мень.

Щороку організатори вигадують нові форми проведення заходу. «Наприклад, минулого року ми взяли 85 осіб — активістів із ІТ-індустрії, які розвивають ІТ-спільноту, виступають на різних конференціях та заходах, діляться досвідом із іншими. Ми їх вивезли за місто і зробили форсайт — це така методологія проектування майбутнього. Зазвичай у результаті народжується кілька сценаріїв. І сьогодні ми бачимо, що по одному із них нині ІТ-спільнота і розвивається», — додає Рімма Мень.

Цьогоріч головним гаслом IT Jam стали освіта та інновації. «Адже за останні роки з’явилося дуже багато ініціатив, які роблять перші кроки для того, щоб навчити ІТ інших людей. Тому ми хотіли звернути увагу на них. Бо для того, щоб ІТ-індустрія розвивалася, потрібно в десятки, а то й сотні більше таких ініціатив», — пояснює Рімма Мень. До того ж, говорить вона, сьогодні ІТ увірвався практично в усі сфери суспільного життя, незалежно від того, помічають це люди чи ні.

Усі заходи в рамках IT Jam відбувались на трьох майданчиках. На першому можна було послухати цікавих доповідачів, зокрема із Британії, США, Швеції та України. Експерти розповідали про нові тенденції на ІТ-ринку, вплив інноваційних технологій на різні сфери людського життя — безпеку, електронну охорону здоров’я, енергетику, криптографію, дизайн, eye-tracking системи. Зокрема, про те, як автомобіль перетворився на... смартфон.

У ЦЕНТРІ «ПРОЛЕГО» НАВЧАЮТЬ ШКОЛЯРІВ БУДУВАТИ ПРОТОТИПИ РОБОТІВ ЗА ДОПОМОГОЮ КОНСТРУКТОРУ LEGO

 

За багато років своєї еволюції автомобіль дуже змінився. І якщо сьогодні він ззовні дещо і схожий на своїх старших за віком «братів», то всередині — це вже зовсім інший пристрій, який нагадує, швидше за все, багатофункціональний гаджет. «Однозначно найближчі кілька років в автомобільній електроніці буде зроблено великий акцент на безпеці», — розповідає програмний менеджер компанії Luxoft Юрій Швалік. Йдеться, зокрема, про системи, які допомагають запобігти різним зіштовхненням автомобілів. «Наприклад, зупинка автомобіля, коли водію стало погано за кермом. Автомобіль це відчує, акуратно припаркується на узбіччі та викличе рятівні служби», — пояснює він.

Інший тренд — доповнена реальність. «В автомобілі це має досить цікаву реалізацію з точки зору навігації. Коли вам не потрібно дивитися на бортовий комп’ютер, який знаходиться збоку, і відводити очі від дороги, а коли через лобове скло, яке буде таким собі монітором, на дорогу проектуватимуться необхідні позначки навігатора», — пояснює Юрій Швалік. Найбільш цікавими сьогодні також є і безпілотні автомобілі, які перетворюються із засобу для пересування на інноваційний простір для спілкування. 


НА МАЙДАНЧИКУ ПРОГРАМИ INTEL УКРАЇНА «НАВЧАННЯ ДЛЯ МАЙБУТНЬОГО» МОЛОДІ РОЗРОБНИКИ МОГЛИ ПОВЧИТИСЯ ПИСАТИ ВЛАСНІ ПРОГРАМИ ТА ПЕРЕВІРИТИ ЇХ РОБОТУ

На другому майданчику було представлено різноманітні освітні ініціативи в галузі ІТ — курси, тренінгові центри тощо. «Це незалежна та неформальна освіта. Дехто працює тільки на ініціативі. Люди розуміють, що хочуть ділитися із іншими вже здобутими знаннями», — розповідає Рімма. До того ж, щоб мотивувати популяризацію ІТ-освіти в Україні, організатори запустили першу щорічну нагороду — IT Education Awards. «У нас було 46 номінантів. І в наступних роках буде їх набагато більше. ІТ-освіта — це те, що потрібно робити, щоб вивести індустрію і країну загалом на новий рівень», — пояснює Рімма Мень.

Третій майданчик — Gadget area. Тут охочі могли особисто протестувати одні із найновіших технічних інновацій. Зокрема, 3D принтери, дрони, технології розширеної реальності, а також порухати предмети... силою думки. Йдеться про новітню технологію Mindflex, яка за допомогою спеціальних налобних датчиків зчитує мозкову активність і змушує кульку рухатися в залежності від концентрації гравця. Також завдяки технології Tobii можна було покерувати комп’ютером за допомогою погляду та приміряти портативні «розумні» окуляри — Eye tracker. «Наприклад, ви, як маркетолог, проводите якийсь дослід. У вас є група користувачів, яким ви даєте завдання знайти певний продукт у супермаркеті. Користувач одягає окуляри і просто виконує завдання. Потім у вас залишаються кілька записів, за якими ви можете аналізувати поведінку користувача і вирішити для себе — чи правильно розташовано продукт, можливо, вартує його перенести кудись в інше місце», — розповідає один із розробників програми Eye tracker Анна.

Марія ЮЗИЧ, фото Миколи ТИМЧЕНКА, «День»
Газета: 
Рубрика: