Біржова рада Української міжбанківської валютної біржі відсторонила від виконання обов’язків голову ради директорів Олега Андронова. І він, як стверджується у прес-релізі ради, був зобов’язаний передати управління всіма справами, включаючи й печатку. Проте Андронов не виконав цієї вимоги. Внаслідок цього було порушено кримінальну справу за статтею Кримінального кодексу, що встановлює відповідальність у випадку крадіжки чи присвоєння печаток.
Проте Андронов запевняє, що він не передав печатку лише тому, що представник Подільського відділку по боротьбі з економічною злочинністю прийшов за нею в неробочий час і її вилучення в той момент могло призвести до ускладнення підведення підсумків аукціону з продажу нафти, що проходив на УМВБ. «У цей час на рахунках біржі знаходилося 170 мільйонів гривень заставних коштів, перерахованих у понеділок учасниками аукціону. Якби печатку було здано, то ці 170 мільйонів невідомо скільки часу знаходилися б на рахунках біржі, тому що відправити платежі без печатки ми не змогли б... Без печатки ми не могли б підписати ні аукціонне свідчення, ні будь-які інші документи», — пояснює Андронов. До того ж він не вважає себе відстороненим від виконання своїх обов’язків, а факт «крадіжки» печатки називає нелогічним. За словами Андронова, до нього прийшли вилучати «вкрадену» печатку, яка, як і раніше, була на своєму звичному місці... Оцінюючи ж ситуацію на УМВБ у цілому, Андронов відзначив, що для нормалізації її роботи необхідне втручання держави. Стосовно цього вже спрямовані відповідні звернення Президенту України, Антимонопольному комітету й у суди.
При цьому він нагадав, що нинішня конфліктна ситуація виникла через позицію мажоритарного акціонера біржі — Oakcroft Investments Limited, що володіє більше 53% акцій УМВБ, і який, за словами Андронова, не прагне чи не може розвивати біржу і здійснює стосовно неї дії з порушенням законодавства. Про незадовільний стан на біржі говорить і Ксенія Пясецька, представник одного з акціонерів УМВБ компанії «Основа». «Репутація біржі справді падає, адже з ненадійним партнером ніхто не захоче працювати», — констатує вона нинішній стан справ.
Разом з тим, як відзначається в прес-релізі, біржова рада прагне повернути УМВБ положення на ринку, яке вона мала з часів створення. «Ведеться активна робота над стратегією розвитку, що дозволить активізувати роботу цієї біржі, яка, на жаль, сьогодні займає передостаннє місце по кількості й обсягу угод серед аналогічних підприємств... Незважаючи на складну ситуацію, акціонерами біржі розробляється детальний план виходу з кризової ситуації», — наголошується в документі, який акціонери надіслали до «Дня».
На думку ж Андронова, діяльність вищезгаданого акціонера й підконтрольної йому біржевої ради — рейдерство. Він ще 1 жовтня заявив про спробу рейдерского захоплення УМВБ із метою одержання контролю над будинком і землею, що оцінюються в 150 мільйонів доларів. «Я так розумію, що найбільш модний бізнес на сьогодні — це рейдерство: дешево, вигідно, сердито, наплювати на закони, на нормативні документи, на решту акціонерів...», — іронізує Андронов. На його думку, дії нових акціонерів, спрямовані на зміну керівництва біржі, протизаконні, тому що зареєстрована у вересні редакція статуту, що розширює повноваження біржової ради, відрізняється від рішення останніх зборів акціонерів.
Ситуація дуже схожа на передвиборчу епопею з печатками й лідерами «Пори», тут усе вирішив суд: на посаді зі своєю печаткою, як відомо, залишився чинний лідер партії. Та чи будуть схожі й завершення цих конфліктів, адже судова тяганина лише стартувала?