Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Переоцінка майна розпочнеться з нафтопереробних підприємств

26 червня, 1997 - 00:00

Поки Генеральна прокуратура приступає до вивчення ситуації, пов'язаної з виникненням боргу на ВАТ "ЛіНОС", з'явилося рішення арбітражного суду, за яким підприємство прийнято на розгляд як потенційний банкрут і йому призначено процедури санації, що не виключають і процедури банкрутства. "Фонд держмайна разом із головним внутрішнім кредитором - "Промінвестбанком" - вже мають приступити до розпорядження майном для врегулювання кредиторських вимог", - повідомив "День" в. о. голови ФДМ Володимир Лановий.

Випадок з ВАТ "ЛіНОС" - яскравий приклад небезпеки, яка нависла над підприємствами, в яких держава залишається головним акціонером, і чию вартість оцінено невеликими сумами. У багатьох випадках законодавство дозволяє суддям самим вирішувати майнові спори, відчужуючи виробничі комплекси на користь компаній-кредиторів. І найцікавіше те, що керівники цих акціонерних товариств, які державою на контрактній основі уповноважені управляти пакетами іноді у 80-90% акцій, не несуть жодної майнової відповідальності!

Найбільш неліквідні боргові зобов'язання мають підприємства нафтопереробного комплексу. Володимир Лановий заявив, що має намір зайнятися переоцінкою їхнього майна. За його словами, до цього ані до приватизації, ані до банкрутства нафтопереробні підприємства допускати неможна. Крім того, він вважає за необхідне ввести режим корпоративного управління об'єктами, що передбачає розподіл у акціонерних товариствах виконавчої влади (голова правління), й контролюючих (наглядова рада), а також законодавчих (збори акціонерів) органів управління.

Сергій ПЕТРИК, "День"
Газета: 
Рубрика: