Операції з акціями підприємств (17,86%) здійснювалися не постійно, при цьому кількість емітентів, які торгують, поменшала до семи, а в галузевому розрізі характерними були великі операції з акціями енергорозподільчих компаній. Наприклад, з акціями «Крименерго» відбулась єдина операція на суму більш як на 800 тис. грн., або 14,64% од усього обігу (в той час, коли не було котирування на купівлю!?), а операції з «голубими фішками», такими, як «Київенерго» або «Донбасенерго», не перевищували 60 тис. грн. Загалом це навело на думку, що минулого тижня практично зовсім не було інтересу до акцій підприємств, так само як це навело на думку стовно дефіциту «живих» грошей.
Найчастіше торгували векселями Укртелекому: потроху, зате щодня. До речі, це пов’язано з тим, що ці векселі найбільш реально можна погасити. Можливо, якби пріоритетним завданням інших підприємств було спрощення процедури погашення векселів, а не їх розмноження, то векселі згодом допомогли б витягнути економіку.
Найбільш обсягові операції відбулися з облігаціями з терміном погашення в лютому (35,93%) і березні (41%). Із двох лих вибирають менше: облігації — це все-таки краще, аніж акції. Загалом цей рік ми проживемо без особливого оптимізму, оскільки підгрунтя надії вже досить підточено фінансовими втратами і похмурими горизонтами світової фінансової кризи. Існує професійна прикмета: підйом ринку настає, коли цього ніхто не чекає...I