Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Показник зрілості реформ:

на 10 підприємців — 9 контролерів
4 березня, 1999 - 00:00

Цікаву статистику у зв'язку із цим опублікувала газета «Новини Шумщини», що виходить на Тернопільщині. За статистичними даними, в районі зареєстровано 272 підприємці. У той же час тут є 29 контрольних організацій, у яких працює 247 осіб. На 10 підприємців аж 9 контролерів. Якщо проаналізувати за галузями, то в промисловості району зайнято 987 осіб, і на кожних 100 працівників припадає 42 контролери. У сфері будівництва зайнято 229 осіб (на 100 працюючих 107,8 контролера). У транспорті — 278 осіб (на 100 працюючих 88,8 контролера), повідомляє кореспондент Олександр ВІЛЬЧИНСЬКИЙ .

За даними Центру перспективних досліджень, українські підприємства може перевіряти 100 різних організацій. «Причому в 70 з 100 випадків підприємець не має доступу до документів, в яких зазначено, чому, що і як повинні перевіряти ці установи на його підприємстві», — стверджує керівник Центру Андрій Паляниця. Крім того, за його даними, 61 орган з 100 має право впливати на діяльність підприємства: закрити рахунок, відкликати ліцензію і подібне. При цьому 31 перевіряючий орган дістає відсотки від штрафних санкцій.

Сьогодні ціна офіційного бізнесу в Україні надміру висока, а вигоди, що можна отримати від нього, сумнівні. Про це заявив журналістам керівник програм Світового банку в сфері дерегуляції Ендрю Стоун.

З його слів, вітчизняні фірми приховують приблизно третину своїх прибутків. «Але в своїй більшості це не злочинці, а люди, які просто хочуть заробляти. Однак їм доводиться працювати в дуже складному середовищі», — сказав Ендрю Стоун.

На його думку, висока ціна, яку доводиться платити бізнесменам за право працювати на ринку, включає в себе надміру великі витрати на виконання регулятивних вимог, включаючи перевірки з найвищим у світі рівнем втручання в бізнес, один з найважчих у світі податковий прес, некомпетентний і корумпований процес сертифікації, суб'єктивність і свавілля чиновників.

Владислав МИХАЛЬОВ, Центр журналістських досліджень
Газета: 
Рубрика: