Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Помідор — курортний овоч

Як зробити його доступним?
14 квітня, 2007 - 00:00

На кримських ринках місцеві овочі та фрукти — ходовий товар, однак купити їх вдається не завжди — на прилавках засилля турецької та іншої імпортної продукції, красивої, але часто низької якості. Така ж сама картина, природно, в меню здравниць півострова. Голова кримського уряду Віктор Плакида вже кілька разів наголошував, що Крим багато втрачає в економічному плані через те, що в автономії не налагоджене постачання до здравниць овочів, фруктів, картоплі місцевого виробництва. Привозячи овочі з інших областей України, а то й з-за кордону, кримчани змушені тим самим віддавати отриману від курорту виручку комерційним структурам інших регіонів. І це при тому, що Крим у минулі часи був лідером за обсягами виробництва овочів і фруктів для всього Союзу. Кримські овочі — як свіжі, так і консервовані, пам’ятають не лише в центральних регіонах колишнього СРСР, а й в Сибіру, на Далекій Півночі.

Певний прогрес у виробництві овочів і фруктів на півострові за останні роки, звичайно, намітився, але тут його вважають недостатнім. За даними міністра аграрної політики Павла Акимова, в 2006 році в Криму вирощено за всіма категоріями господарств 177,6 тисячі тонн картоплі, що на 20,8 тисячі тонн більше, ніж у 2005 році, й 157,7 тисячі тонн овочів, що на 32,3 тисячі тонн більше за попередній рік. Але в Мінагрополітіки Криму вважають, що потреба півострова в картоплі (з урахуванням курортників) у 2006 році була забезпечена на 72%, а в овочах загалом — на 64,3%. Зважаючи на мінімальні фізіологічні норми споживання овочевих культур і картоплі, уряд автономії ставить завдання до 2010 року вирощувати в агрогосподарствах щорічно до 250 тисяч тонн овочів і до 256 тисяч тонн товарної картоплі.

— Досвід останніх років свідчить, що ми не зможемо вирішити це завдання силами дрібних малопотужних розрізнених господарств, — вважає міністр агрополітики Криму Павло Акимов. — Наприклад, у Сімферопольському і Кіровському районах, де робота була організована таким чином, виробництво картоплі та овочів знизилося: в Сімферопольському — на 10,9 тисячі тонн, у Кіровському — на тисячу тонн. Вирішувати це завдання необхідно шляхом створення і розвитку на півострові мережі великотоварних спеціалізованих підприємств і фермерських господарств, які б практикували передові сортові культури, могли б вести масштабну переробку овочів і картоплі, забезпечувати масові поставки до курортних установ за спеціальними графіками...

Рада міністрів Криму ухвалила завдання щодо виробництва овочів і картоплі для всіх категорій господарств, а Мінагрополітики для досягнення поставлених цілей робить ставку на великотоварне виробництво. Як розповів «Дню» Акимов, міністерство допоможе діючим господарствам, що мають потенціал розвитку в овочівництві та картоплярстві, запроваджувати у виробництво інноваційні проекти.

Микита КАСЬЯНЕНКО, Сiмферополь
Газета: 
Рубрика: