Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Примирили доходність із ризиком

8 листопада, 2007 - 00:00

Оцінюючи діяльність уряду, який має днями скласти свої повноваження, треба було б оцінювати також рівень ділової активності в країні. Як виявляється, для неї характерний в основному підвищувальний рух. Так, у жовтні, за даними Асоціації інвестиційного бізнесу, український фондовий ринок мав позитивний тренд розвитку. Індекс ПФТС вкотре оновив історичний максимум (станом на 31.10.2007 — 1177 пунктів) і за місяць виріс на 13,79% — найкраще значення за останні півроку.

Зростання капіталізації ринку позитивно позначилося на результатах діяльності відкритих фондів. Протягом жовтня ринок відкритих інститутів спільного інвестування (ІСІ) подолав відмітку 300 мільйонів гривень чистих активів (ВЧА): станом на 31 жовтня вони склали 352,9 мільйона гривень, збільшившись за цей місяць на 86,2 мільйона гривень.

Найбільший приріст чистих активів, як і в попередній місяць, мав «Парекс Український Збалансований фонд». ВЧА фонду зросли на 48,6 мільйона гривень, що становить більш ніж 56% від загального приросту чистих активів усіх відкритих фондів. Це дозволило фонду вийти на перші позиції за розміром чистих активів (176,4 млн грн.) та закумулювати майже 50% ринку. Попередній лідер — фонд «Класичний» залишається другим за часткою ринку (27,6%), але він, схоже, поступово втрачає свої позиції. Частки ВЧА інших фондів у загальній структурі не перевищують 10%.

Висока динаміка характеризує відкриті фонди й за рівнем доходності, якого вони досягли у жовтні поточного року. У середньому чисті активи в розрахунку на один інвестиційний сертифікат відкритих фондів зросли на 11,74%. Це найкращий показник із початку 2007 року. Найрезультативнішим виявився фонд «Бонум Оптімум»: вартість його інвестиційного сертифіката за місяць зросла на 19,4%. Другу позицію зайняв «Преміум — фонд збалансований» з доходністю 14,9%. Зазначені фонди були не лише першими серед відкритих ІСІ, а й показали навіть кращі результати, ніж індекс ПФТС.

Окрім показника доходності, ефективність функціонування інвестиційного фонду визначається показником Шарпа, який враховує одночасно і рівень доходності, і ступінь ризикованості ІСІ. Проведені розрахунки показують, що серед фондів, які функціонують більше ніж один рік, найвищу ефективність має «Преміум — фонд збалансований». Він є найкращим і за рівнем доходності, що свідчить про формування фондом ефективного балансу між доходністю та ризиком, приносячи інвесторам найкращий результат.

Підсумовуючи результати діяльності відкритих фондів, зазначимо, що високі значення їхньої доходності вкотре переконують у більшій привабливості вкладень у ІСІ в порівнянні з альтернативними напрямками інвестування (банківськими депозитами та дорогоцінними металами).

Газета: 
Рубрика: