Трудові колективи кількох українських підприємств, законність приватизації яких оспорювали в 2005 році, звернулися до Міжнародного бюро праці, Адміністративної ради Міжнародної організації праці та Міжнародної конференції праці з проханням захистити їхні права.
Звернення, повідомляє Інтерфакс-Україна, підписали голови профспілкових комітетів підприємств Дніпропетровської області ВАТ «Mittal Steel Кривий Ріг», ЗАТ «Нікопольський завод безшовних труб «Ніко Тьюб», ЗАТ «Нікопольський завод технологічного оснащення», держпідприємства «Нікопольський трубний завод», ВАТ «Нікопольський завод феросплавів», а також ЗАТ «Макіївський металургійний завод» (Донецька обл.), ЗАТ «Сєверодонецьке об’єднання «Азот» (Луганська обл.).
Автори звернення просять ініціювати обговорення питання дотримання прав й інтересів трудових колективів промислових підприємств в Україні на найближчому засіданні Міжнародної конференції праці та прийняти рекомендації уряду України з виправлення виниклої на сьогодні ситуації.
На думку трудових колективів металургійних підприємств, реприватизація промпідприємств, ініційована урядом України в 2005 році, має лише негативні наслідки. «Зміна власності на промислові активи здійснюється шляхом судових розглядів держави та власників промислових підприємств, при цьому трудові колективи та профспілки не залучаються як третя сторона таких спорів», — йдеться в зверненні. Його автори зазначають, що всі рішення про реприватизацію активів приймає уряд в односторонньому порядку, без урахування думки й інтересів профспілок і трудових колективів, що призводить до зниження соціальних гарантій, рівня зарплат і погіршення умов праці.