З далекого дитинства пригадався текст лічилки: «Корівко, корівко, дай молока. Скільки коштує — два п’ятака». Сьогоднішнє молоко, особливо для безпосередніх його виробників, також коштує буквально копійки. Днями проти цього протестували харківські селяни. Пікетники тримали плакати з лозунгами: «Молоку — гідну ціну!», «Досить обкрадати селян!», «Оголосили рік села, а сенсу — немає!» та прийняли звернення до Кабміну, де йдеться про «катастрофічну ситуацію в аграрному секторі, особливо на ринку продукції тваринництва». А тут ще Міністерство агрополітики пропонує в 2007 році встановити на продукцію тваринництва мінімальні ціни, але натомість дотувати її (з метою забезпечення беззбиткового виробництва). Згідно з розробленим міністерством проектом постанови уряду (її ще не прийнято), на 2007 рік мінімально допустимий рівень цін на велику рогату худобу становитиме 8,77 тисяч грн./тонна, свиней — 9,460 тис. грн./тонна, живої птиці — 9,160 тис. грн./тонна, овець та кіз — 8,5 тис. грн./тонна, молоко — 1,225 тис. грн./тонна, вовна — 16,5 тис. грн./тонна.
Документ, щоправда, передбачає, що з державного бюджету агрогосподарствам наступного року виплачуватимуть дотації за реалізовані на переробку м’ясо, незбиране молоко вищого та першого ґатунків, вовну, бджолині сім’ї, реалізовану продукцію шовководства, проведення ідентифікації та реєстрації сільськогосподарських тварин. Агрогосподарства також отримуватимуть спеціальну бюджетну дотацію з розрахунку на одну корову молочного та м’ясного напряму, додану до основного стада, вівцематку й нетель старшу одного року, на закупівлю сільгосппідприємствами в особистих селянських господарствах телиць для поповнення стада. Автори документа вказують на нестабільність цінової ситуації на ринку продукції тваринництва в Україні, зазначаючи, що в січні-травні поточного року середня ціна, наприклад, тонни молока знизилася на 24% — до 960 грн. за тонну.
Тим часом в Українській аграрній конфедерації вважають, що після введення урядом мінімальних закупівельних цін на молоко, ситуація в молочній галузі може загостритися. «На нашу думку, встановлення мінімальних цін в таких умовах, без усунення економічних передумов для зниження цін, є кроком, який лише загострить відносини між переробними підприємствами та виробниками молока, але жодною мірою не сприятиме усуненню причин для зниження цін», — йдеться у заяві УАК. Конфедерація вважає, що закупівля молока за адміністративно встановленими цінами призведе до скорочення реалізації молочної продукції на внутрішньому та зовнішніх ринках і падінню обсягів її виробництва.
УАК пропонує створити економічні передумови для підвищення закупівельних цін. Зокрема, найбільш позитивно, на думку її фахівців, на галузь може вплинути розв’язання питання про відшкодування ПДВ експортерам молочної продукції.