Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Рефінанс по-новому. Чи витримає гривня?

Парламент дозволив підприємствам реструктуризацію прострочених кредитів
15 червня, 2016 - 10:23
ФОТО МИКОЛИ ТИМЧЕНКА / «День»

Верховна Рада України вчора затвердила в другому читанні й у цілому закон про фінансову реструктуризацію (№3555), яким буде запроваджено механізм добровільної фінансової реструктуризації підприємств-боржників з метою врегулювання ситуації з проблемними кредитами й відновлення кредитування економіки банками.

За цей закон проголосували 229 народних депутатів за необхідного мінімуму в 226 голосів.

Законопроект №3555 розроблено Міністерством фінансів спільно з Національним банком України (НБУ) Незалежною асоціацією банків України, Європейським банком реконструкції й розвитку, фахівцями Світового банку.

«Ми стали на крок ближче до прискорення одужання економіки й вирішення питання проблемних кредитів у банківському секторі», — цитують на веб-сайті НБУ заступника голови Нацбанку Владислава Рашкована.

У повідомленні НБУ нагадується, що процедура фінансової реструктуризації, зокрема, передбачає: перегляд термінів погашення, перегляд розміру відсоткових ставок, надання нового фінансування боржникові, пробачення частини боргу.

За оцінкою Мінфіну, нежиттєздатні підприємства не зможуть скористатися цим законом, пов’язані особи підприємства-боржника будуть позбавлені можливості впливу на процес фінансової реструктуризації.

Закон про фінансову реструктуризацію має обмежений час дії: три роки з дати набуття чинності.

«Такий термін дозволить оцінити успішність проведення процедури фінансової реструктуризації в Україні й порівняти результати з досвідом інших країн. У разі отримання позитивних результатів термін чинності закону може бути продовжено», — підкреслюється в повідомленні.

Алла ДУБРОВИК-РОХОВА, «День»
Газета: 
Рубрика: