Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Рейтинги фондового ринку

28 жовтня, 1998 - 00:00

За ступенем привабливості цінних паперів уже третій квартал поспіль зберігає лідерство «Укрнафта» (попри всі перипетії організаційно-економічного плану). Інтерес до акцій енергокомпаній, які зайняли в рейтингу за привабливістю місця з 2-го по 6-е, зрозумілий — ця галузь і нині зберігає експортний потенціал, хоча обсяг експорту електроенергії й знизився з 9,4% у 1990 р. до 2,5% у 1997 р. (зауважимо принагідно, що в РАТ «ЄЕС Росії» на експорт іде нині близько 1,5% виробленої електроенергії).

На вихід із лідируючої п’ятнадцятки металургійних комбінатів ім. Ілліча (20-е місце проти 10-11-го в попередньому кварталі) і МК «Азовсталь» (27-е проти 14-го) вплинули хвиля антидемпінгових процесів, обмеження на імпорт металів, які вводяться США, Канадою, країнами Латинської Америки, Туреччиною.

Зберігається інтерес до Миколаївського глиноземного комбінату (чому, безсумнівно, сприяло доручення Кабінету Міністрів керівництву ФДМ і Мінпрому прискорити продаж державної частки його акцій), а також до Харцизького трубного та Нижньодніпровського трубопрокатного заводів (14—15-е і 16-е місця відповідно).

Зберігається стабільне становище компаній «Стирол» і «Росава». Поверненню до першої десятки АСК «Укррічфлот», безсумнівно, сприяв успішний початок торгів на Віденській фондовій біржі. Відзначено експертами й повернення на фондовий ринок після шестимісячної відсутності акцій «Дніпрошини». Можливий подальший прогрес оцінок компаній «Мотор-Січ» і «Турбоатом», які квартал тому потрапили в тридцятку, а сьогодні впритул наблизилися до лідируючої групи (18-е та 19-е місця відповідно). Нещодавно АТ «Мотор-Січ» разом із Сумським НВО ім. Фрунзе стали переможцями тендера на поставку двигунів до Ірану, триває переговорний процес із турецькими партнерами.

А от проблеми й очікувані терміни приватизації «Укртелекому» призвели до зниження його рангу. Завмер у середній зоні списку всіх згаданих експертами емітентів і «АвтоЗАЗ», хоча на момент проведення опитування випуск «Таврій» іще не було зупинено.

У обох рейтингах поліпшили свої позиції компанії СІНКОМ, ІНЕКО, «Проспект Інвестментс». Стараннями львівських експертів посилилися позиції компаній «Росан-Капітал», «Карпати-інвест» та «Рубін».

Оцінки лідера серед реєстраторів — компанії «Енерго-реєстр» уже більше року не опускаються нижче другого місця. Групу переслідувачів (2—5 місця) очолює «Приватбанк».

№206 28.10.98 «День»

При використанні наших публікацій посилання на газету обов'язкове. © «День»

Леонід Гуляницький, директор ІАЦ «Д.А.Р»
Газета: 
Рубрика: