Тепер майже серйозно. Далекоглядне Міністерство економіки розробило три сценарії розвитку економічної ситуації. Перший — якщо всі антикризові заходи буде виконано, другий — АЗ буде реалізовано наполовину і третій, за словами першого заступника міністра економіки Віктора Кальника, такий як у Росії, але з меншим порядком цифр.
Для нашого трохи самозакоханого уряду цілком природне оспівування першого варіанту, який витримано в валютному коридорі 2,5—3,5 грн. за долар і прогнозує вересневу інфляцію не більше ніж на... 7,5%. У той же час міністр економіки Василь Роговий ставить під сумнів всю творчість Мінекономіки, заявляючи, що рівень інфляції може бути й вищим, оскільки «ніхто його не складає, ринок сам підкаже».
Як, ще не підказав? А як же тоді розуміти показник 3,4 грн. за долар, на якому закінчилися в п’ятницю торги на міжбанківській валютній біржі?.. Так, вражаюча ефективність роботи виконавчої влади, але надто вже далека вона від реалій. Зате Мінекономіки не дрімає і на всяк випадок, словами В.Рогового, робить інші розрахунки. І правильно робить. Адже, за словами віце-прем’єра Сергія Тигипка, єдиними «фінансистами» бюджету (крім податків, звичайно) є кредити міжнародних фінансових організацій. Приємно звичайно, але дрібниця. Нацбанку на адміністративне регулювання курсу навряд чи вистачить.
№185 29.09.98 «День»
При використанні наших публікацій посилання на газету обов'язкове. © «День»