Днями в Києві представили проект, який, за словами його організаторів, покликаний принести в український iнтернет-ринок якісні зміни... Вони полягають, перш за все, у фінансовій площині: підприємці пропонують послуги з розробки та супроводу iнтернет- проектів, які вдвічі-тричі дешевші за нинішні. «Інтернет-інкубатор» — таку назву має їхній продукт. А економію він, за словами підприємців, забезпечуватиме шляхом застосування спеціальної технології. І хоча її секретів журналістам не повідомили, стало зрозуміло, що вона, зокрема, полягатиме й в оптимізації процесів діяльності «інкубатора».
«Сьогодні більшість проектів не дають прибутків у зазначені строки... Це негативно впливає на інвесторів. А середнє утримання iнтернет-ресурсу в Україні коштує близько 20 тисяч умовних одиниць на місяць. І прибутки від реклами не в змозі перекрити такі витрати. Максимум, що може реклама — перекрити 50 відсотків витрат. Це, у свою чергу, стримує розвиток iнтернету», — розповідає співорганізатор «інкубатора» медійник Тарас Загородній.
На його думку, ця послуга дозволить інвесторам скорочувати свої витрати з утримування онлайн-ресурсів у рази й до того ж мати гарантію їхньої подальшої прибутковості... «Це допоможе вітчизняному iнтернету стати більш інвестиційно- привабливим і одночасно дати поштовх розвитку ринку реклами, який поки що не дає можливості повністю «прогодуватися» iнтернет-ресурсам», — запевняє Загородній.
«Послуга, яку ми пропонуємо, матиме попит!» — упевнений також інший співорганізатор директор рекламного агенства Олексій Ігнатьєв. Свою позицію він мотивує тим, що пропозиція «інкубатора» дозволить не витрачати гроші інвесторів даремно, а одразу будувати прибуткові бізнес- проекти. До того ж вітчизняному ринку, на думку підприємців, якраз і треба стерегтися «мильних бульбашок», які себе не окуповують. Технологія «iнтернет-інкубатора» дозволяє новому проекту вийти на самоокупність уже через два місяці, а на третій — навіть приносити чистий прибуток його власникам, переконують Загородній та Ігнатьєв...
Якщо справи щодо дво- триразової економії підуть як і планувалося, то це, на думку підприємців, дозволить різко знизити поріг інвестицій в український iнтернет і таким чином допоможе залучити в мережу більше інвесторів. Останнє, як зазначив Загородній, позитивно вплине на розвток усієї вітчизняної економіки, а не лише ринків мережі та реклами. За його словами, Китай таким чином в найближчі три- чотири роки планує подвоїти долю ВВП, що припадає на онлайнову економіку країни. Вона має досягти 15%! Україна ж нині знаходиться на початку процесу зростання вітчизняного iнтернету, тож подібна практика актуальна і для нас, адже онлайн-ресурси могли б допомогти розвитку економіки без високих витрат, стверджує Загородній.