Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Школярі Тернопільщини — за екологічний стиль життя. На відміну від можновладців

12 квітня, 2012 - 00:00

Як писав «День», зусиллями ініціативи «Екофан» за підтримки ЗМІ в містах України почали збирати для утилізації відпрацьовані елементи живлення. Вже понад місяць постійний пункт прийому старих батарейок діє й у редакції «Дня». Всеукраїнську ініціативу підтримала учнівська молодь Тернопільщини соціально-педагогічним проектом «Юнь Тернопілля за чисте довкілля». На його основі діятимуть акції в усіх районах краю. Для кожного школяра розробляють власні моделі впровадження проекту. Зокрема Збаразьке районне об’єднання старшокласників «Голосок» та учнівська рада клубу «Лідер» зорганізували акцію «Батарейка», закликаючи всіх небайдужих громадян: «Зберіть відпрацьовані батарейки у поліетиленові торбинки, а потім помістіть в ємність, яка має кришку (бочка, велике відро тощо). Особливо просимо голів сільських і селищних рад та міського голову Збаража допомогти з вибором і облаштуванням спеціального місця для зберігання використаних батарейок», — наголошують школярі. Як повідомили в Тернопільському обласному комунальному інституті післядипломної педагогічної освіти, який зорганізував лідерів учнівського самоврядування регіону, наразі сприяння вищих екологічних інстанцій та влади щодо реалізації проекту вони не отримали.

Любов ДОБРОВОЛЬСЬКА, педагог-організатор Збаразького будинку дитячої та юнацької творчості, куратор районного об’єднання старшокласників «Голосок»:

— Ми написали в газеті звернення до усіх жителів міста й району, в якому описали, яку шкоду завдають довкіллю відпрацьовані елементи живлення. Зокрема звернулися по допомогу до голів сільських рад, щоб батарейки, які зберуть учні, зберігалися в недоступних для людей місцях. Наприклад, на складах для хімікатів. У рамках акції «Батарейка» старшокласники 1-ї, 2-ї й 3-ї шкіл Збаража, лідери нашого клубу, вирішили проводити дискотеки, трансляції фільмів, і як плату за вхід брати відпрацьовану батарейку.

Оксана КУРИШ, заступник директора Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти з виховної роботи:

— У нашій області діє школа управлінської майстерності для лідерів учнівського самоврядування. Ми провели з ними інтернет-дискусію щодо проведення екологічної акції під гаслом «Учнівська молодь — назустріч здоровому екологічному стилю життя». І школярі запропонували оголосити акцію зі збору старих батарейок, яка передбачає інформаційну роботу серед населення про шкідливість відпрацьованих елементів живлення. В лютому ми розробити проект, запросили експертів. Готуючи проект, ми запрошували представників Державного управління охорони навколишнього середовища в Тернопільській області, але спеціалісти сказали нам, що це надто складна проблема й вони допомогти не можуть. Отож питання від влади залишилося відкритим. Але учнівське самоврядування Тернопільщини дуже діяльне. Школярі збиратимуть відпрацьовані елементи живлення на територіях, де живуть. Проте їхнє завдання більше інформаційне, щоби громадяни знали: просто викинути батарейку в смітник — небезпека для довкілля.

Лариса ОСАДЧУК, Тернопіль
Газета: 
Рубрика: