Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Сіль за тиждень... закінчиться

Працівники «Артемсолі» обіцяють страйк, якщо уряд їх не почує
19 серпня, 2014 - 11:49

За тиждень Україна може залишитися без солі. Про це попереджають у державному підприємстві «Артемсіль». Там обіцяють припинити роботу та розпочати страйк. Причина — інформація про переведення підприємства з підпорядкування Міністерства аграрної політики і продовольства до Міністерства інфраструктури, яку поширюють з початку місяця ЗМІ.

«Ми звернулися до міністра аграрної політики і продовольства Ігоря Швайки та до прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка з проханням повідомити, чи ця інформація є правдивою, і в такому разі пояснити причини свого рішення. Але відповіді так і не отримали», — говорить голова первинної профспілкової організації ДП «Артемсіль» Андрій Попов.

У профспілці розуміють, що у влади є важливіші проблеми, але так само бояться і за себе. «Якщо відповіді не буде, працівники можуть припинити роботу і приїхати страйкувати під Кабмін», — говорить Попов. Він також додав, що робітники чекатимуть на пояснення до кінця цього тижня. «Люди бояться, що їх поставлять перед фактом, і вже нічого не можна буде змінити», — сказав він. Наразі з п’яти тисяч зайнятого населення в місті Соледар (Донецька обл.), де розташоване підприємство, приблизно чотири тисячі — його робітники. «Ми вимагаємо, щоб нам усе пояснили. Можливо, ця інформація — неправдива і на цьому намагаються спекулювати недобросовісні люди», — зазначає Андрій Попов.

За інформацією профспілкової організації, офіційною причиною зміни профільного органу на Міністерство інфраструктури нібито є спрощення процедури співпраці з облавтодорами. «Але ми відвантажуємо лише 4% від загальної кількості добутої продукції на потреби облавтодорів. Усе інше — на харчові та промислові потреби», — пояснює комерційний директор держпідприємства Денис Фоменко.

В «Артемсолі» припускають: зміна профільного міністерства може мати дві мети. Перша — зміна керівного складу, що може повернути корупційні схеми, які проводилися за колишньої влади. «У нас нарешті з’явився керівник — Олександр Степаненко. За час його керівництва ми побороли корупцію, що дозволить нам зекономити до кінця року майже 22 мільйони гривень. І ми не віримо, що при новому керівництві все залишиться так само», — говорить Фоменко.

Друга мета — приватизація. «Ми не бажаємо ніякої приватизації. Підприємство й так дуже добре працює, будучи під державним контролем: нарощує виробництво, вчасно виплачує заробітні плати. За минулий рік чистий прибуток у нас становив близько 140 мільйонів гривень», — пояснює комерційний директор держпідприємства.

Утім, це вже не вперше Кабінет Міністрів «не чує» «Артемсіль». Річ у тім, що підприємство досі немає погодженого основного документа для роботи — фінансового плану. «Без нього ми не можемо закупити нове обладнання, здійснювати соціальні програми, які поліпшують життя наших робітників», — говорить Андрій Попов. За його словами, документ уже підписали в Міністерстві фінансів, Мін’юсті та в Мінекономіки. Не вистачає лише погодження Кабінету Міністрів. «Кому це вигідно — ми теж хочемо запитати. За дев’ять місяців жінка може народити дитину, а ми не можемо отримати всього кілька підписів», — говорить він.

Марія ЮЗИЧ, «День»
Газета: 
Рубрика: