Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Студенти готові до боротьби з корупцією

11 червня, 1997 - 00:00

В той час як уряд демонструє свою неспроможність зупинити криміналізацію економіки, ініціативу у вирішенні цієї проблеми виявляє студентство - найбільш активна верства населення.

"Економіка тіньових ринків" - під такою назвою у рамках магістральної програми Національного університету "Києво-Могилянська Академія" проходила міжнародна наукова конференція, організована Консорціумом економічних досліджень та освіти. КЕДО - це громадсько-приватна організація, що об'єднує Фонд "Євразія" (за фінансової підтримки Агентства міжнародного розвитку США), Фонд Форда, Інститут відкритого суспільства, Благодійний фонд П'ю, Фонд Старра, Світовий банк. Партнери вважають, що громадськість країн, де донедавна панувала командна економіка, має чітко зрозуміти принципи функціонування ринкових відносин. Тому КЕДО створює освітні програми, займається підготовкою фахівців, дослідженнями в галузі економічних наук та регулюванням економіки.

Конференція підтвердила стурбованість міжнародного співтовариства щодо корумпованості в українських владних структурах і зростаючої криміналізації української економіки, що стримує залучення іноземних інвестицій в Україну. Представник Світового банку (СБ) в Україні Лариса Ященко повідомила, що занепокоєний станом української економіки Світовий банк надасть Україні позику в розмірі $600 млн. на заходи, спрямовані проти корупції. Спочатку планувалося виділити $400 млн., однак, враховуючи те, що Україна посідає одне з чільних місць у світі за рівнем тінізації економіки, розмір допомоги було збільшено. Л.Ященко зазначила, що СБ розглядає можливість надання нашій країні наступних двох позик, які теж матимуть на меті боротьбу з корупцією (на поліпшення податкового клімату та забезпечення пенсійної реформи).

Під час реєстрації учасники конференції отримували товсті папки - реферати виступів, численні графіки та діаграми. Це надавало заходові академічної солідності та ваги і водночас наводило на невеселу думку: до якої ж межі сягнула в Україні тіньова економіка, якщо вона вже стає предметом фундаментальних наукових досліджень? Вже неодноразово доводилося чути про повернення грошей в Україну, про створення сприятливого інвестиційного клімату, про недоцільність застосування в економічній сфері силових методів, про подальшу легалізацію економічної діяльності. Та досі не видно конкретних наслідків, бодай мінімального покращання ситуації. Може й дійсно, час вже передати цю справу молодим?

Петро ІЖИК, "День"
Газета: 
Рубрика: