Перший віце-прем’єр-міністр, міністр фінансів України Микола Азаров зустрівся вчора з представником Європейського Союзу в Україні Йєном Боугом, який щойно розпочав свою дипломатичну місію в нашій країні. Як повідомив «День» радник віце-прем’єра Віталій Лук’яненко, при цьому представник ЄС відзначив, що план дій «Україна — ЄС», затверджений минулого тижня, пропонує практичні рішення певних економічних питань. «Можливо, план дій не йде так далеко, як бажала б Україна, проте він дає можливість інтегруватися до Європейського ринку», — вважає Йєн Боуг. Перший віце-прем’єр України підкреслив, що євроінтеграційний курс нашої країни залишається незмінним. Проте, на його думку, час декларацій поступився місцем прагматичним діям уряду України з метою досягнення Гаазьких і Маастріхтських критерїїв, що взагалі зніме питання про те, може чи не може Україна бути членом європейського співтоваристава. «Наша мета — досягти європейських економічних, громадянських, гуманітарних стандартів, і саме на цьому в кінцевому рахунку концентрується політика уряду», — заявив Азаров.
На прохання Йєна Боуга він прокоментував деякі аспекти бюджетної, податкової та фінансової політики України. Наголосивши на послідовній позиції уряду щодо обмеження регуляторного втручання держави у бізнес, Азаров відзначив, що лібералізація регуляторної сфери продовжиться паралельно із зміцненням судової системи, що створюватиме кращі гарантії захисту інвестицій, прав інвесторів. Практично вичерпана, на переконання Азарова, проблема з відшкодування податку на додану вартість. А з тими одиночними випадками, які іноземні підприємства вважають спірними, перший віце-прем’єр готовий розібратися предметно, індивідуально. Азаров зупинився також на безперечних фактах стабільності державних фінансів, керованості і прогнозованості бюджетних процесів — як основи сталого економічного зростання.
На думку Й.Боуга, Україна має потенційну можливість перейти від Угоди про партнерство й політики сусідства на вищий рівень інтеграції з ЄС. В усякому разі, він вважає, що приєднання України до СОТ, яке вітає Євросоюз, відкриє двері до створення зони вільної торгівлі Україна — ЄС.