Днями на Ташлицькій ГАЕС випробувана автоматична система пожежегасіння приміщення станції. Її введення в дію — одна з головних умов проведення подальших пусконалагоджувальних робіт.
На початок серпня з 28 загальностанційних систем індивідуальні випробування були закінчені на 16, на восьми готувалися групові. Здано в експлуатацію робоче місце оперативного персоналу на головному щиті керування станції. Звідси здійснюватиметься управління гідроагрегатами ГАЕС. Планується, що в майбутньому на цей щит буде переведене й керування Олександрівською ГЕС.
Обладнання Ташлицької ГАЕС у своєму роді унікальне. Досвіду його експлуатації в Україні немає. Тому всі начальники змін, цехів та їхні заступники пройшли підготовку на Загорській ГАЕС у Росії, яка є аналогом Ташлицької. Інші фахівці навчалися на єдиній у країні Київській гідроакумулуюючій станції. Сьогодні колектив ТГАЕС — оперативний i укомплектований ремонтним персоналом на 98%.
Наближається (згідно з планом — у 2007 році) й пуск Дністровської ГАЕС. Передбачається, що її персонал перейматиме досвід вже у колег з Южноукраїнська.
Тим часом на Южноукраїнській АЕС успішно завершено атестацію автоматизованої системи неруйнуючого контролю корпусу реактора. Проект модернізації цього устаткування, що забезпечує передексплуатаційний, періодичний і позачерговий контроль корпусу реактора, реалізується в рамках програми міжнародної технічної допомоги TACІS.
Модернізаційні роботи виконувала філія підприємства «Інвестиційно-будівельний концерн «Росатомстрой» — «Науково-дослідний і конструкторський інститут монтажної технології» (Росія).
Атестаційна процедура включала випробування системи на відкритих тест-зразках, проведення атестації персоналу (обслуговуватимуть нове обладнання десять фахівців служби контролю металу Южноукраїнської АЕС), а також перевірку всієї документації, що стосується майбутньої роботи автоматизованої системи контролю корпусу реактора. Підсумковий протокол засвідчує, що встановлене обладнання повністю відповідає вимогам. Заключним етапом процесу буде узгодження результатів атестації в Державному комітеті ядерного регулювання. На практиці нову систему вперше буде впроваджено в ході ремонтної кампанії на енергоблоці №1, що стартує цього місяця.