Держенергоефективності розкриває альтернативні способи опалення у рамках інформаційної кампанії про відновлювані джерела енергії для домогосподарств, яка проводиться за підтримки Проєкту ЄС Twinning.
Серед дієвих рішень, за даними Держенергоефективності, — використання твердопаливних котлів на брикетах чи пелетах або паливних дровах.
«Біоенергетика дає широкі можливості зменшувати залежність від імпорту традиційних енергоресурсів. І для цього нам пощастило мати потужний агросектор, щоб використовувати солому, лушпиння соняшника, відходи кукурудзи та генерувати тепло. Джерелом сировини також можуть бути залишки лісового господарства та енергокультури», — прокоментував т.в.о. Голови Держенергоефективності Костянтин Гура.
«Завдяки третині відходів агросектору можна замістити в еквіваленті до 10 млрд м3 газу щорічно. Також використання врожаю енергокультур із 4 млн га малородючих земель дозволить заміщувати в еквіваленті до 20 млрд м3 газу у рік. Тобто, біоенергетика допоможе повністю відмовитися від імпорту газу», — наголосив Юрій Шафаренко, заступник Голови Держенергоефективності.
В Держенергоефективності нагадують, що при встановленні твердопаливного котла у будинку можна скористатися державною підтримкою. За програмою «теплих кредитів» компенсація становить 20%. Головне — подати до 30 листопада до банків підтвердні документи для включення до реєстрів та подальшого відшкодування.